Pytanie - Total Commander

Witam, mam pytanie i problem z tym związany. Używam Total Commandera. Moja pytanie jest następujące - jak zrobić aby TCMD uruchamiał się podczas startu Windowsa i minimalizował sie przy okazji do sys traya.

Edit:

używam Total Commandera Power Pack 1.5

Aby się uruchamiał wrzuć go do autostartu (start => programy => autostart) lub skorzystaj z programu starter dostępnego na vortalu)

A program do minimalizacji do traya zobacz tutaj

Musisz odszukać w opcjach zakładke minimalizuj, i ją zaznaczyć :x :? czy to naprawdę takie trudne? :shock: :-x

Znowu się zaczyna. Jak jesteś taki mądry i wszystko jest dla Ciebie to podaj dokładnie sposób jak włączyć taką opcję w TC :lol:

Problem w tym ze jak zaznaczy ta opcję o której mówisz to przy starcie i tak się nie zminimalizuje automatycznie. ;]

Jakoś nie zauważyłem takiej funkcji w TC. Niestety TC startuje z Windowsem, ale niestety ukazuje się całe okienko.

To chodzi o kliknięcie na minimalizuj. ;]

Grunt to być uszczypliwym a nie znać się na opcjach jak nasz Rolnik.

Nie wiem jak jest w TCPP ale patrząc z perspektywy zwykłego TC zbytnio komplikujecie.

Początek dobry - dodajemy skrót do Autostartu.

Następnie prawoklik na skrót, właściwości i wybieramy - uruchom: Zminimalizowane.

Co do traya…

W TC wchodzimy w konfigurację, Ustawienia główne, Operacja i zaznaczamy “Przesuń ikonę do paska zadań gdy jest zminimalizowany”

W zwykłym TC działa, czy działa również w TCPP? Chyba warto sprawdzić.

Jeśli mówisz że coś takiego działa w TC to w TCPP też powinno działać.

W końcu to te same programy tylko że TCPP ma więcej pluginów ;]

Nie działa.

Jak to nie, a to dziwne bo u mnie nawet w Windows Commanderze (wiem, wiem ze stare lae mam licencje więc korzystam :P) działa, więc musisz cos xle robic ;]

Mi działa, dzieki Frog. Problem rozwiązany.

Proponuję reinstalację TotalCommandera

i ponowne przeczytanie instrukcji z mojego poprzedniego posta.

Musi zadziałać, no chyba, że coś robiłeś źle i za drugim razem popełnisz ten sam błąd 8)

Nie popełniam błędu i reinstalacja nie pomoże bo chowa sie po kliknięciu na minimalizuj. Ale skrótem już nie.

A licencję czytałeś?

Jeśli posiadasz oryginalny klucz do TC, to możesz go używać dożywotnio do każdej nowszej wersji.

Zdażyło się nawet coś takiego, ze ktoś złamał sposób generowania klucza i autor programu (Ghisler) zmienił nieco algorytm. Oidp uzytkownicy otrzymywali pozmieniane klucze.

Zainstaluj najnowszą wersję TC (lub PowerPack) i poczytaj licencję :slight_smile: