Pytanie w sprawie partycji HP_recovery

Witam. Kupiłem laptopa HP jest na nim oryginalny system Windows 7 Home Premium. I mam takie pytania:

  1. Czy płyty recovery trzeba utworzyć od razu żeby nagrać czysty system czy też po kilku miesiącach system dodaje nowe sterowniki/programy itd do tej partycji?

  2. Czy jeśli nagram te płyty mogę spokojnie usunąć tą partycje i przywracać system z płyt?

Pozdrawiam,

P.S Wiem, że były takie tematy ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na te 2 pytania.

Wydaje mi się, że system niczego nie dodaje do partycji recovery. Jest na cały czas taka sama od momentu jej założenia przez producenta.

W sprzęcie hp jest program recovery manager i tam zrobisz kopie z partycji recovery. Później będziesz mógł reinstalować system z płyty. Jak płytka padnie to wtedy telefon d HP i na podstawie numeru seryjnego przysyłają płytkę, ale to już odpłatnie.

Ad1. Można i później, ale w zasadzie powinno się ją zrobić od ręki, bo nigdy nie masz gwarancji, że twardy dysk na którym masz tą partycję nie ulegnie jakieś awarii, mimo że jest nowy, nieraz może się zdarzyć że wystąpi jakaś wada fabryczna - gdy padnie dysk może być trudno odzyskać partycję Recovery. Raczej czysty system to nie będzie z partycji Recovery - bo producent obok sterowników, dodał tam jeszcze swoje oprogramowanie, oraz wersje testowe różnych aplikacji, np: MS Office 2010 (60 dni), jakiś antywirus itp. System nie dodaje sam żadnych nowych sterowników ani programów do tej partycji.

Ad2. W zasadzie mógłbyś usunąć, ale po co, tak ci mocno przeszkadza ta partycja. W razie awarii systemu, od razu przywrócisz system do normalnego stanu sprzed awarii dzięki tej partycji.

No ale tak samo od razu mogę przywrócić z płytek tak?

Tak, możesz również przywrócić ten system z kopii które zrobisz na płytkach.

OK dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.