Pytanie w sprawie wyceny starego kompa i zakupu nowego

(Rivo) #1

Hej,

Zbieram się do zmiany kompa (ech, po tych kilku latach :stuck_out_tongue: ), ale w temacie jakoś nigdy się specjalnie nie orientowałem i dlatego szukam pomocy. Po pierwsze, na ilę można wycenić ten sprzęt:

Płyta główna - DFI WB72-SC/SR

Procesor - Intel® Pentium® 4 CPU 1.5GHz

Karta graficzna - GeCube Radeon 9200 SE 64MB

Pamięć - 128MB i 512MB SDR

Dysk - 19GB Maxtor

Nagrywarka DVD - LITE-ON DVDRW LDW-851S

Karta sieciowa - Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

• Głośniki Zoltrixound zx-68 i klawiatura i mysz (bezprzewodowe, do myszy ładowarka) Media-tech MT-1209 (Venice), no i obudowa, zasilacz.

(z tego napęd, 512ram dodane i karta graficzna wymieniana, klawiatura z myszką prawie nowa)

Trochę dziwny zestaw ale monitor mam w tej chwili dobry i nie mam zamiaru się go pozbywać :stuck_out_tongue:

A drugie moje pytanie, to jaki komputer proponujecie, żeby kupić w cenie 2000-2500 zł, głównie przeznaczony pod gry, muzykę i tworzenie grafiki.

Jeśli udałoby mi się sprzedać sprzęt opisany powyżej, to oprócz kompa oczywiście nowe głośniki i klawiatura+mysz Logitecha (raz kupiłem innej firmy... i dlatego teraz chce się aktualnej pozbyć :stuck_out_tongue: ) najlepiej bezprzewodowy zestaw z akumulatorkiem jakimś.

Z góry wielkie dzięki dla wszystkich, którym będzie chciało się odpowiedzieć :wink:

Pozdrawiam,

Rivo

p.s.

Czy na małą sieć domową warto razem z nowym kompem kupić nową kartę sieciową czy nie sprzedawać tej co mam i zostawić do nowego?

Edit: Bym zapomniał. W kompie mam jeszcze drugi napęd DVD, LG (niepodłączony. Coś kombinowałem ale nadal nie chcą dwa naraz działać... ale sprawny w 100%)

(Kukol3) #2

Szukaj takich tematów było pełno.

Karte sieciową masz w mątowaną w płycie głównej.

(Rivo) #3

A komputer za ile mógłby pójść? Jako całość? (na części chyba mi się nie opłaca... chyba, że się myle)

(system) #4

PROC: 130zł

PŁYTA GŁÓWNA: 80zł

GRAFA: 80zł

RAM: 150zł

DYSK: 70zł

NAGRYWARKA 110zł

KARTA SIECIOWA: 15zł

OBUDOWA I ZAZIŁKA ( ?? ): ok. 100zł

LG ( 2 napęd ): 30zł

Czyli wychodzi, że za samego kompa dostaniesz ok. 765zł

Do tego sobie dolicz kasę za głośniczki i mysz + klawę :slight_smile: