Pytanie związane z Linuxem

(system) #1

Witam :!: Mam Windowsa XP Home Edytion i ostatnio zastanawiałem się nad przejściem na Linuxa tylko chciałbym wiedzieć czy jak w wymaganiach jakiegoś programu pisze że dziła np. na Windowsa XP/98/95 to czy ten program będzie działac na Linuxie :?: A jesli nie to dało by się zaistalować jakąś biblioteke czy coś takiego żeby się dało :?:

Nie. Jak pisze że będzie działało na Windowsie, to będzie działało na Windowsie.

Częściowo problem rozwiązuje Wine i jego komercyjni bracia.

Jeżeli zadajesz takie pytania, to znaczy że na Linuksa nie jesteś jeszcze gotowy. Radzę najpierw poczytać sobie o tym systemie. Dużo poczytać.

(Kubarek) #3

a jak juz skonczysz czytanie, to zajrzyj na stronke

(Duch) #4

chłopak zajrzy i mu wyjdzie Mandriva po czym on wesoły zainstaluje Mandrivę i odechce mu się Linuksa na zawsze :lol:

więc moja rada poczytaj o:

Ubuntu

Suse

Fedora

(Kosior6) #5

Ja tam zawsze polecam Slackware, ale ze jestes poczxatkujacy to sobie nim nie poradzisz, bo tam trzeba wszystko recznie edytowac.

(pysiu) #6

moze na początek wyprubój dystrybucje które się nie instaluje np. ubundu , cdlinux ocenisz czy podołasz :slight_smile:

(Grzywacz) #7

Mam problem z odpaleniem Linuksa Aurox Live CD. {wersja na probe) Plytka nie chce mi odpalić.Wiem że musze coś przestawić w biosie ale jestem początkujący i proszę o wskazówki (najlepiej jak to zrobic krok po kroku)

(Kosior6) #8

Wchodzisz do biosu

Pozycja Advance CMOs Fatures(czy jakoś tak )

i pozycje dot. bootowania ustawiasz tak:

first boot - CD-ROM

second boot-HDD

THIRD BOOT - floopy

i powinno zastartowac.

(Grzywacz) #9

:slight_smile:

Miałem tak ustawione:

1-rst boot devices Floopy

2-rst boot devices IDE-0

3-rst boot devices disable

po ustawieniu wg. twojej rady nic sie nie zmienilo po włożeniu LiveCD

wyświetlają się tylko foldery i pliki

(adam9870) #10

grzywacz Zajrzyj to tego tematu. Opisałem tam dokładnie jak to zrobić :wink:

Myślę, że sobie poradzisz :slight_smile:

(Grzywacz) #11

Już sobie poradzilem.Przejrzałem polecony przez Ciebie temat,i zajarzyłem.Wielkie dzięki