Pytanie związane z Linuxem

Witam :!: Mam Windowsa XP Home Edytion i ostatnio zastanawiałem się nad przejściem na Linuxa tylko chciałbym wiedzieć czy jak w wymaganiach jakiegoś programu pisze że dziła np. na Windowsa XP/98/95 to czy ten program będzie działac na Linuxie :?: A jesli nie to dało by się zaistalować jakąś biblioteke czy coś takiego żeby się dało :?:

Nie. Jak pisze że będzie działało na Windowsie, to będzie działało na Windowsie.

Częściowo problem rozwiązuje Wine i jego komercyjni bracia.

Jeżeli zadajesz takie pytania, to znaczy że na Linuksa nie jesteś jeszcze gotowy. Radzę najpierw poczytać sobie o tym systemie. Dużo poczytać.

a jak juz skonczysz czytanie, to zajrzyj na stronke

chłopak zajrzy i mu wyjdzie Mandriva po czym on wesoły zainstaluje Mandrivę i odechce mu się Linuksa na zawsze :lol:

więc moja rada poczytaj o:

Ubuntu

Suse

Fedora

Ja tam zawsze polecam Slackware, ale ze jestes poczxatkujacy to sobie nim nie poradzisz, bo tam trzeba wszystko recznie edytowac.

moze na początek wyprubój dystrybucje które się nie instaluje np. ubundu , cdlinux ocenisz czy podołasz :slight_smile:

Mam problem z odpaleniem Linuksa Aurox Live CD. {wersja na probe) Plytka nie chce mi odpalić.Wiem że musze coś przestawić w biosie ale jestem początkujący i proszę o wskazówki (najlepiej jak to zrobic krok po kroku)

Wchodzisz do biosu

Pozycja Advance CMOs Fatures(czy jakoś tak )

i pozycje dot. bootowania ustawiasz tak:

first boot - CD-ROM

second boot-HDD

THIRD BOOT - floopy

i powinno zastartowac.

:slight_smile:

Miałem tak ustawione:

1-rst boot devices Floopy

2-rst boot devices IDE-0

3-rst boot devices disable

po ustawieniu wg. twojej rady nic sie nie zmienilo po włożeniu LiveCD

wyświetlają się tylko foldery i pliki

grzywacz Zajrzyj to tego tematu. Opisałem tam dokładnie jak to zrobić :wink:

Myślę, że sobie poradzisz :slight_smile:

Już sobie poradzilem.Przejrzałem polecony przez Ciebie temat,i zajarzyłem.Wielkie dzięki