Pytaniee dotyczące spolszczenia

(zbyszko1979) #1

Witam. Pobrałem i zainstalowałem z windows update spolszcznie windows 7. Ale gdy startuje system jest wszystko po angielsku(ekran powitalny itd). Czy coś zle zainstalowało sie?

(Shadowk) #2

Ściągnij spolszczenie jako osobny plik i zainstaluj. Panel sterowania > Region i język > Klawiatury i języki > Zainstaluj/odinstaluj język. Przy instalacji zaznacz, żeby spolszczył też ekran powitalny.

(zbyszko1979) #3

Skąd mam sciagnąć taki plik?

(Mirekgw) #4

sprawdź to

1. Wchodzimy w "Start" -> "Control Panel" (ustawiamy "View by: Category"),

2. W prawym rzędzie wybieramy 4 opcję od dołu, czyli "Change display language",

3. Potem wybieramy kolejno:

4. Install/uninstal languages,

5. Install Display Languages,

6. Browse Computer or Network,

7. Browse,

8. Wskazujemy plik .cab z paczką polonizacyjną,

9. Next,

10. Akceptujemy licencję,

11. Czekamy na ukończenie instalacji,

12. Wybieramy "polski",

13. Zaznaczamy "Apply display language to welcome screen and system accounts" jeśli chcemy mieć PL również podczas logowania się do sytemu,

14. Klikamy "Change display language",

15. Teraz wybieramy:

Restart now - komputer zostaje uruchomiony ponownie z polskim językiem

-- Dodane 02.06.2009 (Wt) 21:55 --

Google wpisz temat

poczytaj tu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ublikowane

(zbyszko1979) #5

Nie rozumiem tu czegoś .....system jest po polsku tylko ekran logowania itd nie jest. To jak z tym jest microsoft nie spolszczył tego czy jak?

(Mirekgw) #6

Przeczytaj sposób jaki napisałem wyżej

• Zaznaczamy "Apply display language to welcome screen and system accounts" jeśli chcemy mieć PL również podczas logowania się do sytemu,

i sprawdź czy zadziała.

(Shadowk) #7

Tak niestety jest przy instalacji przez windows update.

(zbyszko1979) #8

z windows update nic nie moge zaznaczyc

-- Dodane 02.06.2009 (Wt) 22:27 --

Idzie jakoś z microsoftu pobrać ta paczke ze spolszczeniem?

(Matireggaester) #9

nie trzeba ściągać żadnego cab'a, instalujesz z windows update spolszczenie, zmieniasz język na polski w panel sterowania->zegar, język i region->region i język->klawiatury i języki-> Wybierz język wyświetlania: wybierasz polski, robisz restart kompa, znowu wchodzisz w panel sterowania->zegar, język i region->region i język-> zakładka: administracyjne->Kopiuj ustawienia->Skopiuj obecne ustawienia do: i zaznaczasz ekran powitalny. Po tym akceptujesz i robisz restart. Teraz już ekran powitalny powinien być po polsku :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

(zbyszko1979) #10

Dzięki wielkie. Działa :smiley: