Pytaniee dotyczące spolszczenia

Witam. Pobrałem i zainstalowałem z windows update spolszcznie windows 7. Ale gdy startuje system jest wszystko po angielsku(ekran powitalny itd). Czy coś zle zainstalowało sie?

Ściągnij spolszczenie jako osobny plik i zainstaluj. Panel sterowania > Region i język > Klawiatury i języki > Zainstaluj/odinstaluj język. Przy instalacji zaznacz, żeby spolszczył też ekran powitalny.

Skąd mam sciagnąć taki plik?

sprawdź to

  1. Wchodzimy w “Start” -> “Control Panel” (ustawiamy “View by: Category”),

  2. W prawym rzędzie wybieramy 4 opcję od dołu, czyli “Change display language”,

  3. Potem wybieramy kolejno:

  • Install/uninstal languages,

  • Install Display Languages,

  • Browse Computer or Network,

  • Browse,

  • Wskazujemy plik .cab z paczką polonizacyjną,

  • Next,

  • Akceptujemy licencję,

  • Czekamy na ukończenie instalacji,

  • Wybieramy “polski”,

  • Zaznaczamy “Apply display language to welcome screen and system accounts” jeśli chcemy mieć PL również podczas logowania się do sytemu,

  • Klikamy “Change display language”,

  1. Teraz wybieramy:

Restart now - komputer zostaje uruchomiony ponownie z polskim językiem

Dodane 02.06.2009 (Wt) 21:55

Google wpisz temat

poczytaj tu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ublikowane

Nie rozumiem tu czegoś …system jest po polsku tylko ekran logowania itd nie jest. To jak z tym jest microsoft nie spolszczył tego czy jak?

Przeczytaj sposób jaki napisałem wyżej

  • Zaznaczamy “Apply display language to welcome screen and system accounts” jeśli chcemy mieć PL również podczas logowania się do sytemu,

i sprawdź czy zadziała.

Tak niestety jest przy instalacji przez windows update.

z windows update nic nie moge zaznaczyc

Dodane 02.06.2009 (Wt) 22:27

Idzie jakoś z microsoftu pobrać ta paczke ze spolszczeniem?

nie trzeba ściągać żadnego cab’a, instalujesz z windows update spolszczenie, zmieniasz język na polski w panel sterowania->zegar, język i region->region i język->klawiatury i języki-> Wybierz język wyświetlania: wybierasz polski, robisz restart kompa, znowu wchodzisz w panel sterowania->zegar, język i region->region i język-> zakładka: administracyjne->Kopiuj ustawienia->Skopiuj obecne ustawienia do: i zaznaczasz ekran powitalny. Po tym akceptujesz i robisz restart. Teraz już ekran powitalny powinien być po polsku :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzięki wielkie. Działa :smiley: