Pytanko co do VISTY

Mam małe pytanko.

Na początku powiem, że To NIE JEST złośliwe, sarkastyczne, prześmiewcze pytanie czy jakakolwiek inna próba poniżenia Microsoftu i Windowsa - po prostu CHCĘ WIEDZIEĆ - UZYSKAĆ INFORMACJĘ.

Dobra, a teraz to pytanie :

Co właściwie jest takiego (jakie efekty 3D konkretnie) wprowadza Vista ? Bo widziałem już kilku kolesi z laptopem, co mieli BETĘ zainstalowaną i nie widziałem nic ciekawego. Windows jak windows.

Jest może jakies demo prezentujące możliwości, które będą w przyszłości albo coś ? Widziałem już demo XGL i naprawdę moja szczęka spadła na podłogę i roztrzaskała się na kawałki. Czy Vista zaprezentuje coś równie dobrego ? Coś musi chyba usprawiedliwiać te wymagania ? Bo efekty szkła i cienie to jak dla mnie trochę za mało.

Szukałem na google i na forum, ale nic ciekawego i konkretnego nie znalazłem. Może już ktoś coś słyszał na ten temat ?

W najbliższych dniach ma pojawić się powszechnie dostępna Beta 2 Windows Vista. Wtedy będzie można zobaczyć co dokładnie oferuje a na razie proponuję zobaczyć sobie zrzuty ekranowe dostepne pod adresem http://www.winfuture.de/index.php?page= … 44&seite=1

By korzystać z pełnego środowiska 3D trzeba mieć odpowiednią kartę graficzną, która będzie to środowisko obsługiwała

Do komfortowej pracy xgl wymaga karty z 64 MB na pokładzie (GF 4 w zupełności wystarczy), procesora ok. 1000MHz, 512 MB RAM (w sumie to mniej, ale ja piszę o komfortowej pracy). Przy takim sprzęcie można pobawić sięw przezroczystości, efekty 3D (np. wirtualne pulpity w formie obracanej kostki itp.)

Czy na takim sprzęcie da się uzyskać coś podobnego na Viście?

Tak :slight_smile:

Karta graficzna z 64 mb wystarczy do aero glass (niestety sam aero glass się na takiej karcie nie uruchomi, trzeba to zrobić przez dodanie kluczy w regedit :stuck_out_tongue: :frowning: ale sie da

Słabe efekty 3D też da się osiągnąć na takim sprzęcie, ale to nie bedzie ładnie chodziło, niestety , linux z tym wygrywa :stuck_out_tongue:

No dobra, ale to JAKIE KONKRETNIE będą te efekty 3D ? Bo to co było do tej pory pokazane na zrzutach i w wersji BETA było wyłącznie w 2D (mylę się ?).

To co właściwie usprawiedliwia użycie akceleracji 3D w Vista ? No bo żeby była akceleracja 3D to chyba musi być coś w 3D - to logiczne, nie ?

Rozumiem że mówiąc “3D” nie macie na myśli efektu szkła ??? po cholerę do szkła 3D, kiedy to można bezproblemowo zrobić w 2D bez akceleracji ??