[Pytanko] Jaki internet wybrać?

Ja mam netię i nie narzekam :slight_smile:

Kurde, ile razy mam powtarzać, że nie mam linii telefonicznej ani gniazdka :smiley:

Właśnie teraz chciałem sobie pograć w cs i chu** ping ~1452

 

Chyba zaraz kupię internet. 

A co powiecie o UPC ?? 

Pakiet 60Mb/s i przy wysyłaniu 6Mb/s ???

 

A co najważniejsze cytat ze strony UPC: http://www.upc.pl/internet/fiber-power-60/

:slight_smile: To jak się będę z nimi łączyć?? Mam antenę od Tp-Link (chyba) na dachu przez to?? bym się z nimi łączył??

 

Czy ktoś ma UPC?? Jak się spisuje???

Jak chcesz UPC to musisz mieć kabel od UPC (kablówka). UPC jest dostępne głownie w blokach, centrach miast itd. czyli tam gdzie jest spore zagęszczenie ludzi.

 

 

Co do firmy to korzystam z ich usług od 3 lat i jestem zadowolony. Do tej pory tylko jedna poważniejsza awaria (ponad tydzień, bo kabel poszedł gdzieś pod elewacją w kamienicy obok). Sama firma ok. Jak się przeprowadzałem i przez miesiąc nie korzystałem z ich usług to mi nie wystawili za ten miesiąc faktury, czego się nie spodziewałem i za co mają mnie sporego plusa ;) 

Czyli że jak mieszkam na wsi to mogę zapomnieć??

Niewielkie szanse, nadzieja jest że w okolicy jest MM. Albo pozostaje Orange/Netia, coś radiowego lub 3G/LTE (tu mogą być limity transferu danych).

Co to MM?? Netia odpada i orange też

Czyli że w moim miejscu zamiesz. Nie będe miał neta za max 50zł?!?!?!???

Multimedia.

 

Obdzwoń wszystkich podając swoją lokalizację.

Dzwoniłem do MM i UPC mówią że w mojej miejscowosi nie ma możliwości kupienia usług u nich. ;(

Jakieś pomysły do kogo mogę zadzwonić??

Jeżeli okolice Łap, znaczy że raczej jesteś skazany na Orange lub kogoś na ich kablach (np Netia). Operatorom kablówek nie opłaca się ciągnąć kabli na takie odległości przy niewielkim zagęczeniu ludności.

A nie ma internetu takiego jak ja mam (w sensie że łącze bezprzewodowe z serwerem)??

Ostatecznie jak miałbym brać to co lepiej. Netię czy Orange??

Może i jest, ale to musisz sam poszukać, bo to są lokalni dostawcy. Poza tym nawet jak będzie jakiś inny to pewnie dużej różnicy nie będzie w stosunku do tego co masz; 

Popytaj sąsiadów co mają + no i te telefony.

 

Mi Orange Netia nie obiecywały gruszek na wierzbie, mówili ile realnie mogę mieć max (czyli to 10Mb), nie obiecywali żadnych tam 80Mb.

Aha, rozumiem…

UPC to i u nie ma, a mieszkam kilka przystanków od ścisłego centrum wawy:). Orange/Netia są ogólnie drogie i oferują raczej wolny Internet. Ich się wybiera raczej w ostateczności.

Dobra info z Dzisiaj.

Zadzwonili do mnie dziś o 14:40 (Choć na stronie napisane: “oddzwaniamy w 30 minut”) :smiley:

I co oczewiście się nie da

Temat do zamkniecia, wezmę Orange… 

…bo nic nie mogę innego, w sumie to nei weim czy orange będzie mozna 

Nq i dzięki! ALL