Pytanko lamera o sieć radiową

Witam

Mam sieć radiową i laptopa i teraz mam pytanie takowe, ponieważ lubię grać w battlefielda 2, a każdy wie, że przez radiówkę występują często skoki pingów i losepacki, i mam takie pytanie, czy ma znaczenie to, czy laptop połączenie z internetem ma przez wifi czy przez kabel, dla jakości pingów???Bo według mnie chyba nie ma skoro sygnał do anteny idzie drogą radiową to chyba nie ważne czy z routera do mojego kompa idzie tez przez radio czy kabel?? czy jednak lepiej mieć podłączony komp od routera kablem sieciowym???

Nie ma to znaczenia. Jak checesz sprawdzic to zagraj na jednym później na drugim. Możesz tez spingowac jakas strone.

Nie, nie ma to raczej żadnego znaczenia. Jeżeli odbierając sygnał wirelessa z routera masz dobrą jakość sygnału (nie ma zakłóceń, odległość od routera jest wystarczająca na siłę jego sygnału i Twoją kartę bezprzewodową, ilość klientów w sieci nie jest zbyt duża tak aby router i połączenie wystarczyło itp.) to nie powinno być żadnych problemów.

dziękuję za odpowiedź… no pod router podpięte są jeszcze 2 komputery, jeden z nich włączany jest sporadycznie… odległość od routera do kompa to po lini prostej przez ściany niecałe 3m, windows wskazuje że siła sygnału jest bardzo dobra… pingi rzędu 22 ms, na wifi i kablu…

jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia…