Pytanko na temat CD-ROM'u

A wiec tak,moja mama ma jakiegos tam znajomego ktory pozakupywal mi czesci do kompa i je wszystkie pozkladal (oczywiscie musialem za nie zaplacic) , koles ten zaplombowal wszystko co sie w kompie da,i powiedzial ze to po to zeby nie stracic gwarancji np na karte graficzna itp.Chodzi mi teraz o to,ze on gdzies wyjechal ,a mi sie spierdzielil cd-rom. Postanowilem kupic nowy ale gdy go podlaczylem, to komp stanol przy napisie ,windows xp proffesional" ,pasek stoi i przetsaje sie ladowac. I teraz pytanie o co chodzi,wiem tyle ze ten koles zalozyl mi haslo na biosa,ale juz pare razy przeinstalowywalem windowsa itp itd. Wiec co musze kurde zrobic zeby ten cd-rom zaczol dzialac,bardzo prosze o pomoc,z gory thx :]

Plomby zeby nie starcić gwarancji na podzespoly?? Chyba plomby są poto żeby nie starcić gwrancji na całość, :roll: Jak gość taki mondry to zadzwoń do niego :roll: :P. Jak wyjmiesz ten CD-ROM to winda również staje?? Co to za napęd?? I nie rozuemiem tylko czemu założył ci hasło na bios?? ;|

PS: Wyjmij baterie na płycie głównej lub zewrzyj zworką dwie metalowe wypustki na płycie głównej (nie wiem jak to sie nazywa) podpisane CLR_CMOS a pozbędziesz sie tego hasła. :slight_smile: 8)

Sprawdź podpięcie napędu CDROM i ustawienie zworek.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

MC Dracullo niemam pojecia czemu mi wszystko poplobmbowal ale kij,(wogole mnmie to niedenerwuje …-.- ) haslo do biosu da sie przelamac jakims haslem firmowym od windowsa czy jakos tak,to nieoto chodzi ,jak wyciagne cd-rom tooo sie komp wlacza allleee dalej kurde niewiem co mam zrobic zeby ten cd-rom dzalal. JNJN zworki i wszystko mam odpowiedni popodlaczane,ale kurde i tak niedziala :confused:

ehh poddaje sie,dziek iza pomoc …

Czy bios wykrywa ten napęd CDROM,czy przy starcie kompa jest widoczny.

Wypnij CDROM w ogóle i zobacz co się dzieje.

Sprawdź ten CDROM może uszkodzony.

Wymień taśmy sygnałowe na nowe 80 żyłowe.

Na I kanale IDE zostaw tylko dysk ustawiony na zworce na Master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Na II kanale IDE podepnij napęd CDROM ustawiony na zworce jako Master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy - jak masz drugi napęd CD ustaw go na zworce na Slave i środkowa wtyczka tej taśmy(jak masz nagryware,napęd DVD to ten ma być jako Master i ostatnia wtyczka taśmy).

Zwróć uwagę na właściwe podpięcie taśm sygnałowych - poczytaj podany link.

I teraz wyjmujesz baterię z płyty na 30 minut,wkładasz i ustawisz bios datę i godzinę,dyski i napędy na auto i resztę i na końcu zapisz bios Save.

Pomoc

Kolega co kuma w biosie i książka do płyty głównej.