Q6600 vs e8400

w co lepiej zainwestować w c2d e8400 czy c2q q6600??? Mam dylemat???

będizesz używał 4 rdzeni bierz quada, nie będzieszu używał bierz 2 jajka i tyle :smiley:

tak jak napisał wigrus , czterech rdzeni jak na razie używają tylko zaawansowane programy np do tworzenia grafiki 3d… Do grania będzie lepszy e8400

Już nie dług :stuck_out_tongue_winking_eye: 4 rdzenie bierz patrząc na przyszłość za rok dwa to tylko 3 rdzenie pewnię będą oferowali.

na przyszłość to można sobie proca wymienić a nie tkwić w starszej technologii i architekturze :slight_smile:

Hmmm no to jak bym miał 4 rdzenie to w grach bym wykożystał max 2 a w i tak by byo ciągle a w tych programach bym wykożystał. zawsze lepiej chyba mieć ten zapas. Jeszcze go trochę podkręcę to nawet jak 2 rdzenie wykożystam więcej mocy. wiem ze to 65nm ale jakoś przezyję. A cena atrakcyjna.

a mośe c2d e8600?:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … 144kB.html

Himmak5g , jak coś robisz, kodujesz w tle czy coś, zajmujesz się czymś co naprawdę potrzebuje mocy to bierz kłada i już.

a na zapas to nie ma co brać.

Hmm raczej nie. Chciałbym wykorzystać płytę główną która mam i obsługuje tylko 65nm a gdybym miał brać 45nm to bym musiał kupić najpierw płytę główną 300zł a potem jeszcze gdzieś 450 zł na procka to tak by bylo oszczędniej.

na zapas mozna kupić puszki, makaron i wode mineralna, na pewno nie części komputerowe, uważam tak jak poprzednicy że lepiej zainwestować w C2D seri 8X00 zrobiony w nowszej technologi :slight_smile:

Jeśli płyta główna byłaby do wymiany to e8x00 dodatkowo tracą na atrakcyjności… q6600 + dobre chłodzenie typu sythe mugen czy tr 120 ultra @ te 3,2-3,5 ghz 24/7 nie byłby zły. O ile oczywiście płyta główna ma dobre zasilanie.

Zasilanie ma dobre. To wezmę quada zwłaszcza że własnie na allegro jakiś koleś sprzedaje je po 419 zł za sztukę. a mógłby mi ktos napisac doikładnie co mam zrobic zeby podkręcić tego procka???

Google nie gryzie, na egiełdzie jest stosowny poradnik.

Himmak5g , czytałem, że przy wejściu icore 7 procesor q6600 spadnie o 18%. Jak myślicie, warto czekać ?

a nie lepiej by ci było sprzedać tą płytę główną, i za 460zł kupic MSI P43 Neo-F i E5200??

i za np. 80zł Pentagram Karakorum i ostro kręcić proca?

jak będziesz używał do gier, a zapewne będziesz to lepiej moje rozwiązanie bo E5200 będzie po prostu wydajniejszy od Q6600, no i do tego E5200 jest w 45nm, a Q6600 w 65nm, do tego się grzeje i ma duże TDP, wybór należy od ciebie :wink:

Jednak wezmę q6600. W ostatnim teście PC world computer miał drugi czas co do wydajnosci dekodowania filmu i wyprzedził go tylko q9550 i to przeważyło. Wezmę to chłodzenie karkorum to się raczej nie będzie grzał.

wow, wypas :x

jak wcześniej pisałem w grach E5200 będzie wydajniejszy takt w takt od Q6600 a do tego po OC ta przewaga będzie duża

No ale nie tylko gry sie liczą. A jak myślicie o ile bym tego procka mógl podkręcić - chodzi mi o q6600???

tak, ale masz zamiar obrabiać video i grafikę? używać AUTOCADY itd.??

będziesz używał programy wykorzystujący 4-rdzenie?

z Karakorum to pewnie na 3GhZ się uda i nie będzie tak gorąco

A co myślisz o programie Ashampoo core tuner. Producent twierdzi ze dzieki temu programowi da sie wykożystać 4 rdzenie w każdym programie wiec moze to też rozwiązanie.