Q9400 i GTX570. Będą do siebie „pasowały”?

Witam

Obecnie mam procesor Q9400 podkręcony do 3.7 GHz

Chciałbym zmienić kartę……, baa już zmieniłem to znaczy mam mieć koło piątku. Wybrałem GTX570. Czy karta w grach będzie aż tak bardzo blokowana ( o ile można to tak nazwać) przez procesor?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Pasowały to nie bardzo, inne gniazda :slight_smile: żartuję.

Będą razem współpracować , Quada ciężko zblokować, jedyne co może obniżyć wydajność brak zintegrowanego kontrolera pamięci jaki mają Sandy Bridge i AMD

W takim razie mam jeszcze jedno pytanko. Skoro Quad nie jest taki zły to, dlaczego jak ktoś ma komputer zbudowany na podstawce 775 i pyta się, jaki procesor kupić to dostaje odpowiedź, że się nie opłaca? Przecież taniej wyjdzie kupić sam procesor a niżeli płytę + procesor tym bardziej jak ktoś ma bardzo dobrą płytę z LGA-775.

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Bo tansze jest zakupienie nowej platformy, i sprzedaz obecnej niz szukanie porzadanego Quada i sie bic o niego, gdy mozna kupic nowy zestaw. Czesto zdarza sie takze ze ludzie pytaja sie o proca + grafe, czasem RAM, takze zasilacz czesto jest kijowy.

Tutaj się nie zgodzę. Aby kupić dobra płytę główną + procesor trzeba wydać więcej niż kosztuje sam Quad. Moja płyta jeszcze 1,5 roku temu kosztowała 700 zł. Gdybym teraz chciał kupić dobrą płytę i nie zejść z jakości te 700 zł na pewno musiałbym wydać. Czyli około 1300 zł na dobrą płytę i jako taki procesor. W moim jak i w wielu przypadkach kupno nowej platformy mija się z celem. Takie jest moje zdanie :slight_smile:

Zasilacz to osobna kwesta, ale też jedna z najważniejszych, ale to nie ma nic wspólnego z tematem.