Qcod.exe - jak usunąć


(system) #1

Witam,

Widziałem podobne problemy, ale proszę o sprawdzenie mojego loga i wskazówki co mam zrobić.

Nie mogę dwuklikiem otwierać dysków, nie mogę wyświetlić folderów ukrytych i systemowych. Avast ciągle krzyczy że jest syf w plikach qcod.exe na każdym dysku ale nie daje rady nic z tym zrobić.

Log z HiJackthis:

http://www.wklej.org/id/152016/

Log z OTL:

http://www.wklej.org/id/152027/

Prosze o pomoc!


(deFco247) #2

Tutaj masz przede wszystkim infekcję fałszywym antywirusem.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes' Anti-Malware - znalezione obiekty usuń.

Pokaż raport z usuwania.


(system) #3

Po zapuszczeniu skanowania w tym programie, po 13 sekundach program jakby zawiesił się, wydaje mi się że nic nie skanuje. Może problemem jest to że co chwila Avast wyrzuca komunikat że plik qcod.exe jest podejrzany i pyta co z nim zrobić. Na początku klikałem USUŃ, potem KWARANTANNA, potem NIE PODEJMUJ AKCJI ale to i tak cały czas wyskakuje co 30 sek więc w końcu przestałem w ogóle klikać i to okienko poprostu przesunąłem na bok. Może to przeszkadza w skanowaniu? Czy można je zapuścić podczas rozruchu kompa?

-- Dodane 18.09.2009 (Pt) 22:07 --

Kliknąłem NIE PODEJMUJ AKCJI i skanowanie ruszyło dalej - ale nie mam pewności czy wyniki będą "poprawne" skoro ten syf może działać w tle. No i przede wszystkim zanosi się na to że będę co 30 sekund klikał to cały czas prze całe skanowanie (kilkadziesiąt minut...)

-- Dodane 19.09.2009 (So) 0:12 --

Skanowanie zakończone, wyniki tutaj:

http://www.wklej.org/id/152081/

-- Dodane 19.09.2009 (So) 0:16 --

i po usunięciu:

http://www.wklej.org/id/152082/

A teraz restart

-- Dodane 19.09.2009 (So) 0:32 --

Po restarcie Avast już nic nie krzyczy, pliki qcod.exe już się nie tworzą, można włączyć pokazywanie plików ukrytych. Problem pozostał jedynie z dwukrotnym kliknięciem dysków w Moim Komputerze - zamiast otwierać dany dysk to komputer pyta z jakim programem ma skojarzyć tą akcję. Ale z tym mogę żyć...

Dla pewności zapuszczę jeszcze skanowanie w Avaście podczas rozruchu.

I jeszcze pytanko: jak pozbyć sie tego cholerstwa z pendriva - bo pojawiło się to w momencie kiedy wpiąłem pendriva i jeszcze nic z więcej nie zdążyłem zrobić. Najprościej niby go sformatować ale boję się że jak tylko go wepnę to wszystko się powtórzy!


(Webskrzynka) #4

zapewne można to zrobić także innymi sposobami...

jeden ze sposobów: użyj jakiegoś dobrego antywirua typu live cd, usb... (oczywiście z najnowszą bazą wirusów) i będzie po problemie, sprawdzone :wink:

pozdrawiam


(deFco247) #5

Zastosuj Flash Disinfector.


(system) #6

Pomogło!

Wielkie dzięki za pomoc!

Nie widzę opcji "pomógł" którą mógłbym kliknąć, więc zakończę na "dziękuję"

:slight_smile: