Quad (775) do gier?

(Bambosz107) #1

Ostatnio myślę, że przydałby mi się nowy procek, ale nie chcę zmieniać płyty głównej. Czy w takim wypadku warto jest zmienić C2D E7400 na jakiegoś quada? Czytałem, że w grach C2D radzą sobie lepiej, tylko najszybsze Quady im dorównują.

(Xbialyx5) #2

Jest mało gier i programów, które w pełni wykorzystują 4 rdzenie CPU jak i GPU. Więc może lepiej będzie jak sobie tego podkręcisz :slight_smile:

(Bambosz107) #3

To popatrz na moją sygnaturke. Boję się go dalej podkręcać.

(neo10) #4

Coraz więcej gier korzysta z 4 rdzeni ale większość gier nadal nie i dwurdzeniowe procesory tutaj wygrywają prędkością tych dwóch rdzeni także myślę że nie opłaca się specjalnie taka zamiana :confused:

(Johny) #5

Gry nie wykorzystują wielu rdzeni,a tych które to potrafią jest mało,nawet Crysis nie potrafi,gdzie jest to w miarę nowa gra,wielordzeniowce są przydatne w obróbce grafiki 3D - rendering scen daje się rozbić na wiele wątków,obliczenia równoległe,obróbka muzyki i video,jeśli zajmujesz się jedną z tych dziedzin,to zakup Quada a nawet 6 rdzeniowca ma sens,

w tych dziedzinach używa się programów wartych kilka tyś zł,więc nawet zakup procka za 3000 zł to nic,do gier na razie nie ma sensu.

Dokładnie chodzi prędkość jednego rdzenia,czterordzieniowce są wolniejsze,np. 4*2,4 GHz zamiast 2*2,8,chodzi o to,że kupisz droższy procek,którego możliwości nie wykorzystasz,w grach nadal musi być szybki jeden rdzeń

(Maniek22 1991) #6

Widzę że masz Windowsa XP;p

Zainstaluj 7 64bit;p Wszystko powinno lepiej i szybciej(wydajniej) działać..

(Bambosz107) #7

A skąd te wywody? Jak dla mnie to wręcz przeciwnie, XP jest najlżejszym i najszybszym systemem. Po włączeniu zajęte jest ok 200 MB pamięci, a na moim laptopie z Win 7 grubo ponad 700 MB.

(Xbialyx5) #8

Kolego ja mam dual core E2160 1.8 @ 3.0 i jakoś jest dobrze na boxowym chłodzeniu, kręć jak idzie :wink:

(Johny) #9

Nie ma na razie przymusu przejścia z XP na nowszy system,rozważając przejście trzeba sprawdzić,czy cały twój sprzęt jest obsługiwany

Płyta główna (czy pod Vistę/Win 7 są sterowniki do Chipsetu,Dżwięku i Sieci) oraz używane programy pod kątem kompatybilności,instalacja 64 bitowego systemu jest konieczna wtedy,gdy gdy rozbudujesz pamięć ram ponad 4 GB,64 bitowy XP nie jest popularny,więc zostaje wtedy Vista x64,albo najnowszy Win 7 x64,oczywiście procesor musi być 64 bit

(Xbialyx5) #10

U niego patrząc po sprzęcie, to daję radę na Win7 x64

(Bambosz107) #11

A co z kręceniem Quadów?

(Xbialyx5) #12

Quady też można kręcić, ale trzeba do tego mocny zasilacz. A w Twojej sygnaturce chyba nie ma zasilacza...?

(Bambosz107) #13

Nom. Mam Chiefftec 600 W. Chłodzenie jest podane (Pentagram Freezone HP-120), ale jakoś nie mam do niego zbyt dużego zaufania. Wydaje się takie "niesolidne"...

(Xbialyx5) #14

Do C2D wystarczyłby BOX... A zasilacz, nie podkręciłbyś go za dużo na nim, mając taką grafikę...

(Bambosz107) #15

To jaki zasilacz byłby potrzebny, żeby podnieść np. Q9550 do 3,8 GHz?

(Xbialyx5) #16

Pewnie OCZ 700 wat... Ale czy warto teraz wydawać taką kasę na procka? Podkręć sobie C2D jak Ci mało :wink:

(Bambosz107) #17

Eh, mówiłem że nie chcę pchać już E7400 wyżej, bo się nie znam w ogóle na OC procków, podniosłem tylko FSB, niczego innego nie zmieniałem (napięć, taktowania pamięci ani nic). Byłoby miło gdybyś zechciał to wytłumaczyć :wink:

(Xbialyx5) #18

To może napisz do mnie na GG :stuck_out_tongue: masz pod moją nazwą :stuck_out_tongue:

(Gural7) #19

Intel C2D E7400@ 3.8 Ghz ,za wiele już nie pokręcisz ,jeśli chcesz zmieniać to kup Q6600 i jego kręć.

(Bambosz107) #20

Ech, chyba dam sobie spokój. Jak już to będę zmieniał coś pod i7, płytke DDR3. Już nie będę kręcił tego C2D, po prostu jest dobrze jak jest, nie chcę go zajechać. :slight_smile: