Quad (775) do gier?

Ostatnio myślę, że przydałby mi się nowy procek, ale nie chcę zmieniać płyty głównej. Czy w takim wypadku warto jest zmienić C2D E7400 na jakiegoś quada? Czytałem, że w grach C2D radzą sobie lepiej, tylko najszybsze Quady im dorównują.

Jest mało gier i programów, które w pełni wykorzystują 4 rdzenie CPU jak i GPU. Więc może lepiej będzie jak sobie tego podkręcisz :slight_smile:

To popatrz na moją sygnaturke. Boję się go dalej podkręcać.

Coraz więcej gier korzysta z 4 rdzeni ale większość gier nadal nie i dwurdzeniowe procesory tutaj wygrywają prędkością tych dwóch rdzeni także myślę że nie opłaca się specjalnie taka zamiana :confused:

Gry nie wykorzystują wielu rdzeni,a tych które to potrafią jest mało,nawet Crysis nie potrafi,gdzie jest to w miarę nowa gra,wielordzeniowce są przydatne w obróbce grafiki 3D - rendering scen daje się rozbić na wiele wątków,obliczenia równoległe,obróbka muzyki i video,jeśli zajmujesz się jedną z tych dziedzin,to zakup Quada a nawet 6 rdzeniowca ma sens,

w tych dziedzinach używa się programów wartych kilka tyś zł,więc nawet zakup procka za 3000 zł to nic,do gier na razie nie ma sensu.

Dokładnie chodzi prędkość jednego rdzenia,czterordzieniowce są wolniejsze,np. 4*2,4 GHz zamiast 2*2,8,chodzi o to,że kupisz droższy procek,którego możliwości nie wykorzystasz,w grach nadal musi być szybki jeden rdzeń

Widzę że masz Windowsa XP;p

Zainstaluj 7 64bit;p Wszystko powinno lepiej i szybciej(wydajniej) działać…

A skąd te wywody? Jak dla mnie to wręcz przeciwnie, XP jest najlżejszym i najszybszym systemem. Po włączeniu zajęte jest ok 200 MB pamięci, a na moim laptopie z Win 7 grubo ponad 700 MB.

Kolego ja mam dual core E2160 1.8 @ 3.0 i jakoś jest dobrze na boxowym chłodzeniu, kręć jak idzie :wink:

Nie ma na razie przymusu przejścia z XP na nowszy system,rozważając przejście trzeba sprawdzić,czy cały twój sprzęt jest obsługiwany

Płyta główna (czy pod Vistę/Win 7 są sterowniki do Chipsetu,Dżwięku i Sieci) oraz używane programy pod kątem kompatybilności,instalacja 64 bitowego systemu jest konieczna wtedy,gdy gdy rozbudujesz pamięć ram ponad 4 GB,64 bitowy XP nie jest popularny,więc zostaje wtedy Vista x64,albo najnowszy Win 7 x64,oczywiście procesor musi być 64 bit

U niego patrząc po sprzęcie, to daję radę na Win7 x64

A co z kręceniem Quadów?

Quady też można kręcić, ale trzeba do tego mocny zasilacz. A w Twojej sygnaturce chyba nie ma zasilacza…?

Nom. Mam Chiefftec 600 W. Chłodzenie jest podane (Pentagram Freezone HP-120), ale jakoś nie mam do niego zbyt dużego zaufania. Wydaje się takie “niesolidne”…

Do C2D wystarczyłby BOX… A zasilacz, nie podkręciłbyś go za dużo na nim, mając taką grafikę…

To jaki zasilacz byłby potrzebny, żeby podnieść np. Q9550 do 3,8 GHz?

Pewnie OCZ 700 wat… Ale czy warto teraz wydawać taką kasę na procka? Podkręć sobie C2D jak Ci mało :wink:

Eh, mówiłem że nie chcę pchać już E7400 wyżej, bo się nie znam w ogóle na OC procków, podniosłem tylko FSB, niczego innego nie zmieniałem (napięć, taktowania pamięci ani nic). Byłoby miło gdybyś zechciał to wytłumaczyć :wink:

To może napisz do mnie na GG :stuck_out_tongue: masz pod moją nazwą :stuck_out_tongue:

Intel C2D E7400@ 3.8 Ghz ,za wiele już nie pokręcisz ,jeśli chcesz zmieniać to kup Q6600 i jego kręć.

Ech, chyba dam sobie spokój. Jak już to będę zmieniał coś pod i7, płytke DDR3. Już nie będę kręcił tego C2D, po prostu jest dobrze jak jest, nie chcę go zajechać. :slight_smile: