Quady na 775 czy warto?

Witam mam pytanie odnośnie quadow na s775. Mianowicie chciałbym przesiąść się z E5200 bo mam wrażenie, że w niektórych grach nie daje rady. Czy jest może ktoś na forum kto już się przesiadł z 2 na 4 rdzenie? Jest wyrazna różnica w wydajności? Gram w BFBC2, Shattered Horizon czasem GTA IV. Ogólnie gry dzialają dobrze, ale jak porównuje sobie wyniki ludzi o podobnym sprzęcie (tyle że z quadem własnie) to jednak ja jestem troche z tyłu. Na allegro widziałem pare aukcji gdzie można dostać q6600 za 350zl+/-. Czy możecie polecić jakieś inne modele które maja doby stosunek cena/wydajność?

Reszta sprzętu

R4850

4GB RAMU

Win 7x64

E5200 @ 3.4Ghz

PS. Wymiana płyty nie wchodzi w gre chociaż wiem, że to najlepsze rozwiązanie.

Możesz zmienić na q6600 ale szukaj rewizji Go.To chyba najlepsza opcja na ten socket :slight_smile:

Intel Core 2 Duo E7400 -

Testy ujawniły znakomitą wydajność procesora. Jest oczywiście wydajniejszy od pozostałych siódemek i dosłownie otarł się o najsłabszą z ósemek. Jednakże tutaj różnice nie są duże i trudno by było napisać, że będą one decydujące. Urok E7400 tkwi w czymś innym. Jak wiadomo wszystkie Core 2 Duo podkręcają się bardzo dobrze, ale w przypadku modeli z niskim mnożnikiem lub dla wysokiej FSB jest to utrudnione z powodu blokady mnożnika i wiedzy wymaganej do podkręcania procesora poprzez magistralę. W dodatku wiele płyty nie wytrzymuje pracy przy wysokich wartościach FSB. Core 2 Duo E7400 niemal całkowicie uwalnia od tych zmartwień. Wysoki mnożnik byłby zaletą nawet przy FSB 333 MHz a co dopiero jeśli zestawi się go z nominalną FSB tego układu czyi 266 MHz. Procesor podkręcić może nawet dziecko. I to jak podkręcić! Już banalne przestawienie magistrali na 333 MHz daje nam bez żadnych dodatkowych zabiegów zegar 3500 MHz. Do osiągnięcia 4000 MHz wymaga magistrali zaledwie 380 MHz i podbicia napięcia o 0,15 V, zaś jeśli troszkę zaszalejemy to przy napięciu 1,475 V uzyskujemy 4200 MHz !

Intel Core 2 Duo E7400 to znakomity, wydajny procesor za przystępną cenę. Jego największą zaletą jest niesłychana wręcz łatwość podkręcania. Nie wymaga to tego posiadania wielkich umiejętności ani wyczynowej płyty głównej. Pod w tym względem w swojej klasie można go nazwać królem oc. Układ ten ma dużą szansę na stanie się rynkowym przebojem.

tylko ciekawe ktore rev sie tak kreci bo jescze za mojego zycia na tym forum nikt nie pisal o doskonalym oc na tym kawalku krzemu :slight_smile:

Z e5200 na e7400 chyba nie ma sensu jak już to na 4 rdzenie. A co powiecie o q9400 lub q9450?

Nie ma sensu, E5200 też się dobrze kręci, przy FSB 333 jest ponad 4GHz.

Niższy proces tech to mniej się grzeje, pobiera, ma wyższą szynę, tylko cena 2x większa od Q6600

tylko nówki raczej na pewno nie kupie, a używane na allegro w przedziale 300-400zł q6600 q9450 i jest jeszcze ew q8200

Przejście “dzisiaj” na quada jest jak najbardziej uzasadnione. Sam to zrobiłem jakiś czas temu i jestem zadowolony. Miałem E8400 a teraz mam Q9650 i nie potrzeba mi już zmieniać platformy. Konfiguracja w podpisie.

no mój komputer za rok już będzie do wymiany, dlatego szukam teraz procesora który po podkręceniu da rade jeszcze ze jakiś czas.

ja ma procwek intel core 2 quad 2,33 ghz i nie narzekam wszystkie gry chodzą idealnie BFBC2 tez

miałem e5200 (via 3,35) potem przeszedłem na e6700 (via 3,0), nastepnie q8300 (via 3,0) i powiem tak: o ile zmiana na szybszy model odbywa sie niezauwazalnie (komp jest troche szybszy) ale zmiana w dół jest juz odczuwalna (i to mocno) ostatnio zmienilem q8300 na e5200 i niestety widzialem duza roznice w pracy kompa.

ok dzięki wszystkim jak będzie okazja na allegro to prawdopodobnie kupie.