Quiz w PowerPoincie 2007

Witam.

Wpadłem na pomysł stworzenia quizu w programie PowerPoint 2007. Ma to wyglądać tak, że w przypadku dobrej odpowiedzi przechodzi do następnego pytania, w przypadku złej - wraca do pierwszego slajdu.

Podstawy już mam, jednak pomyślałem nad dodaniem dziesięciosekundowego ograniczenia czasowego na pytanie. I tu jest mój problem. Jak zrobić, by po 10 sekundach prezentacja wracała do pierwszego slajdu zamiast przechodzić do kolejnego? Czy jest to w ogóle możliwe?

Od razu zaznaczam, iż nie łamię regulaminu w punkcie

2.16. Zabrania się umieszczania próśb w celu odrobienia pracy domowej, zleceń, zaliczeń etc. jak i podawania rozwiązań w organizowanych quizach.

Hm… Może ustaw „pierwszy slajd” na końcu, slajdy z pytaniami oznacz jako pomijane (albo ukryte, nie pamiętam – dawno z tego nie korzystałem), i w każdym ustaw skok do slajdu „pierwszego” (kolejne pytania po prostu zostaną pominięte, bo slajdy będą ukryte).

Chyba że PowerPoint ma po prostu opcję, by przeskoczyć automatycznie do wybranego slajdu.

Skorzystaj może z Kształtów. Np. umieść Kształt bez wypełnienia (czyli przeźroczysty) nad daną odpowiedzią a następnie ustaw je jako hiperłącze do odpowiedniego slajdu - w twoim przypadku następnego. A drugi Kształt nad złą opcją będzie hiperłączem do pierwszego slajdu. :slight_smile: Łatwe…

Może by coś się dało pomyśleć nad prezentacją za $ :slight_smile:

Sprawdziłem, tym sposobem da się rozwiązać twoje zadanie. :slight_smile:

Wasacz

dziękuję za podpowiedź, sprawdzę to.

przemekKK

nie zrozumiałeś mnie

EDIT niestety, nadal nie bardzo potrafię dojść do tego jak to zrobić

Jakby komuś się przydało - http://www.speedyshare.com/files/21237222/Quiz.pptx

Nawet wolałbym wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić, niż gotowe rozwiązanie. Jak ktoś pomoże, będę wdzięczny.