Quiz w PowerPoincie 2007

(michel666pl) #1

Witam.

Wpadłem na pomysł stworzenia quizu w programie PowerPoint 2007. Ma to wyglądać tak, że w przypadku dobrej odpowiedzi przechodzi do następnego pytania, w przypadku złej - wraca do pierwszego slajdu.

Podstawy już mam, jednak pomyślałem nad dodaniem dziesięciosekundowego ograniczenia czasowego na pytanie. I tu jest mój problem. Jak zrobić, by po 10 sekundach prezentacja wracała do pierwszego slajdu zamiast przechodzić do kolejnego? Czy jest to w ogóle możliwe?

Od razu zaznaczam, iż nie łamię regulaminu w punkcie

2.16. Zabrania się umieszczania próśb w celu odrobienia pracy domowej, zleceń, zaliczeń etc. jak i podawania rozwiązań w organizowanych quizach.

(Spam) #2

Hm… Może ustaw „pierwszy slajd” na końcu, slajdy z pytaniami oznacz jako pomijane (albo ukryte, nie pamiętam – dawno z tego nie korzystałem), i w każdym ustaw skok do slajdu „pierwszego” (kolejne pytania po prostu zostaną pominięte, bo slajdy będą ukryte).

Chyba że PowerPoint ma po prostu opcję, by przeskoczyć automatycznie do wybranego slajdu.

(przemekKK) #3

Skorzystaj może z Kształtów. Np. umieść Kształt bez wypełnienia (czyli przeźroczysty) nad daną odpowiedzią a następnie ustaw je jako hiperłącze do odpowiedniego slajdu - w twoim przypadku następnego. A drugi Kształt nad złą opcją będzie hiperłączem do pierwszego slajdu. :slight_smile: Łatwe...

Może by coś się dało pomyśleć nad prezentacją za $ :slight_smile:

Sprawdziłem, tym sposobem da się rozwiązać twoje zadanie. :slight_smile:

(michel666pl) #4

Wasacz

dziękuję za podpowiedź, sprawdzę to.

przemekKK

nie zrozumiałeś mnie

EDIT niestety, nadal nie bardzo potrafię dojść do tego jak to zrobić

Jakby komuś się przydało - http://www.speedyshare.com/files/21237222/Quiz.pptx

Nawet wolałbym wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić, niż gotowe rozwiązanie. Jak ktoś pomoże, będę wdzięczny.