R600 - nowy wymiatacz (GPU)

Witam z news room’a wyczytałem o nowym chipsecie kart radeon

I co wy na to ??

Coś mi się wydaje że to będzie nowa era GPU

________________________

ŹRÓDŁO

Witam!

Spokojnie… bez gorączki… poczekajmy na rzetelne testy.

Odpowiedzią na R600 będzie 8900 :slight_smile:

Zapowiada się ciekawie, ale to i tak nic, bo kolejna generacja kart graficznych nie będzie miała jednego GPU, tylko kilka jednostek, każda odpowiedzialna za coś innego.

Albo taki news:

Proponuje od razu zrobic z tego główny watek aby nie powstawały nastepne…

A co do kart to martwi 1 slotowe chłodzenie bo rdzeń ma byc ogromny już podobno większego w 80nm nei da sie wyprodukować a takie coś musi sie grzać nie ma bata także temperatury pewnie małe nei bedą i o OC raczej nei ma co myśleć no i te 30cm szkoda ze nie ma nic o zapotrzebowaniu na prąd ale czekamy na premiere ale to jeszcze sporo czasu.

The neo co tam będziesz OC ?? Jak tam będzie z 1,5 GHz pamięci i z 800 - 1000 Mhz GPU ?? to bez żadnego OC będzie takie wydajne że …

taa? a na 8900 będzie 2900 xt x2 :smiley: i co wtedy?

270W w najlepszej wersji :smiley:

co racja to racja, testy(rzetelne) wszystko zweryfikują.

Ale wg mnie będzie wydajniejsze niż obecnie 8900gtx, ale też znacznie droższe.

To czy R600 będzie super to dowiemy się po premierze. Ja obstawiam, że będzie szybsza w momencie premiery od najszybszej dostępnej w tym samym momencie karty NV, bazując na tym, że zarówno R520, R400, R300, R200 i R100 - w momencie premiery były najszybszymi kartami na rynku.

Ponadto na pewno 1GB wysokotaktowanej pamięci GDDR4 na 512 bit szynie będzie bardzo przydatne w nowych grach. Tu również opieram się na faktach czyli testach pokazujących że są już na rynku gry które są w stanie zapchać teksturami Hi-Res dokumentnie całą pamięć GeForce-a 8800GTX (Flight Simulator X). Trudno przypuszczać aby następne gry wyznaczające standardy w grafice miały w tym względzie mniejsze wymagania (choćby Crysis).

Dalej za R600 przemawia w pełni zunifikowana architektura shader. Jednostki shader w G80 są prostsze i wbrew temu co napisałeś - nie w pełni ujednolicone - to właśnie z tych powodów Nvidia dała ich tak dużo i podbiła dodatkowo ich zegar.

Oczywiście jak takie jednostki shader u ATI przełożą się na wydajność w przyszłych grach nie można obecnie stwierdzić, bo nawet gier pod DX10 nie ma.

Jednak jeżeli ja jako kupujący dokonuje wyboru i mam z jednej strony architekturę w 100% odpowiadjącą założeniom DX10 (ATI), a z drugiej strony (NV) ta kompatybilność została dokonana “okrężną drogą” to wybiorę to pierwsze rozwiązanie.

Jeżeli po jednej stronie mam 1GB DDR4 512 bit, a po drugiej 768MB DDR3 384bit to mając na uwadze wymagania przyszłych gier odnośnie teksturowania i pamięci na tekstury - również wybiorę to pierwsze rozwiązanie.

Oczywiście trzeba poczekać na testy. Ale doświadczenie mi mówi, że takie testy pokażą remis - w jednych testach wygra ATI, w innych - NVIDIA. A w takim wypadku niestety nie można podjąć decyzji bazując tylko na tym co jest, trzeba próbować przewidzieć jak dana architektura sprawdzi się w przyszłych grach bazując na trendach w produkcji gier jakie można zaobserwować jużw momencie zakupu karty.

Zawsze jako kupujący chciałbym mieć podane jasno - ta karta jest jednoznacznie lepsza, a ta jednoznacznie gorsza. Ale najprawdopodobniej takiego werdyktu nie będzie.

Wtedy… 8950GX, ale czuję, że będzie słabsze od X2900XTX2.

Czyli w Corsfire masz już dużoo… do etgo jeszcze procek i cała reszta gratów - IMHO trzeba wystąpić o specjalną taryfę “komputerową” to energetyki. :slight_smile:

Do tego jak to się grzać musi. :wink:

A Ty dla kogo robisz, że masz 8900GTX? Nie 8800GTX? :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 17:39

To zbudują 8950GX2 :wink: Połacz to w Quad SLi :smiley: I mamy piekarnik :wink:

BTW po czym czujesz, że będzie słabszy?

jedna jednostka zunifikowana od ATI odpowiada za 4 u Nvidii, tak więc sobie sam odpowiedz, po za tym ma być wydajniejszy!

Ale też i droższy :frowning:

Witam!

Specyfikacja X2800XTX2:

575/2000

256bit

2x512 GDDR4

96x2

80nm

$599

Specyfikacja 8950GX:

550/2000

256bit

2x512 DDR4

96

80nm

$599

Albo tam jest błąd i obie karty mają 2x96 zunifikowanych shaderów, albo 9850GX jest w lesie.

Poczekajmy do premiry co? Już tyle było “hitów”…

Witam!

To prawda… zobaczymy co będzie na półkach sklepowych.

Tak sobie pomyślałem… jakby z tego Radka zdjąć to cholernie długie chłodzenie i założyć blok wodny, to by była całkiem znośna karta.

Wszystko pięknie…tylko cena tych kart jest nieosiągalna dla szarego zjadacza chleba…pozostaje więc tylko podniecać się parametrami. :roll:

tu szerzej o R600:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=217200

Witam!

Cena nie musi być osiągalna dla szarego zjadacza chleba, a to dlatego, że te karty nie są przeznaczone dla takiego odbiorcy.

Nie ma co się dziwić. Chcesz mieć wydajną kartę to płać (albo płacz - jak kto woli) :slight_smile:

Albo czekaj, aż wyjdą nowe serie kart, a “stare”, ale bardzo wydajne karty potanieją.

Otóż to. Nie każdy musi miec “gorące bułeczki”. :mrgreen:

Witam!

No tak, tym bardziej, że teraz większość graczy raczej używa monitorów LCD o nominalnej rozdzielczości 1280x1024, a do tego już nie potrzeba tak mocnych kart.

No chyba, że ktoś ma monitorek 1600x1200 :slight_smile: ale wtedy z pewnością go stać na 8800GTX.

wsadz sobie takie cos do kompa :lol: :lol: :lol:

http://www.frazpc.pl/news/18116-ATI_R600_OEM_na_zdjeciach

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia karty, która prawdopodobnie wyposażona jest w układ R600, najnowszy VPU od AMD/ATI. Jest to tak zwana wersja OEM i nie będzie ona oferowana w sprzedaży detalicznej, głównie ze względu na swoje wymiary. Długość tego modelu to 31,4 cm! Według najnowszych doniesień serwisu VR-Zone, karta ta przybrała kodową nazwę Dragonshead.

1171306766911136.jpg

Ale cegła :mrgreen:

Wraz z kartą będzie zetaw montażowy :stuck_out_tongue: A w nim:

-blacha

-młotek

-piła

Żeby obudowe powiększyc :mrgreen: