R600 - nowy wymiatacz (GPU)

jak byście widzieli to wentyl jest duży i dlatego tak ogromnie wygląda, samo pcb jest krótsze od 8800gtx.

Dokłądnie. Problemem jest ciepło, które pewnie zostanie już na takim poziomie. W przyszłości może unowcześnią GPU.

Witam!

Dlatego napisałem wcześniej, że to fajna karta, jak się zdejmie tego smoka i założy blok wodny :slight_smile:

Niestety trzeba kupić dedykowany, a taki pewnie będzie kosztował z 500zł (tak, jak jest to w przypadku 8800GTX).

1171558961_416.jpg

Witam!

gawron25 skopiowałeś jednego z moich postów i go tu wkleiłeś - po co?

Dobrze znamy te tabelki :slight_smile:

Typowi faceci… Porównujecie jedynie rozmiary, a nic nie mówicie o praktycznym zastosowaniu tej karty…

Dla mnie ta karta nie jest już kartą graficzną…

Ta karta to kompletny komputer nowej generacji! !!

Procesor przetwarzania dźwięku, procesor przetwarzania fizyki, procesor przetwarzania grafiki…

Czego ona jeszcze nie potrafi?!

Na forum purePC przeczytałem, że radeon hd2900xtx ma mieć od 1 do 4GB DDR4! !!

To naprawdę jest miniaturowy komp i do tego potrzebuje zasilacza conajmniej 500W! !!

Kwestia czasu kiedy ATI dostanie w tyłek :slight_smile:

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 20:34

Czyli teraz zamiast wzmacniać osiągi, powinni skupić się na ograniczeniu poboru mocy :mrgreen:

Uraz do ATI?

Teraz HD 2900XT jest szybszy od 8800GTS o ok. 40% (zależy od gry).

pierwsze testy 2900XT

http://pclab.pl/art26383.html

Dołóżmy, że na niedoproacowanych sterach. Jak doprowadza wkońcu stery do porżadku to karta ma szansę walczyć w każdej grze z 8800GTX.

Ale co z XTX? Kiedy miała być jej premiera?

Nie, nigdy nie miałem ATI ale słyszałem że potrafią spartolić stery. Generalnie jak wyjdzie XTX zobaczymy czy będzie lepsze od 88xx lub 89xx jak wydją i zwycięzca się wyłoni :slight_smile:

guardian

Zamiast słuchać innych spróbuj sam!

Ja zmieniłem kartę z radeona na geforce’a i wcale nie jestem z tego powodu szczęśliwy. Polecam Ci porównanie w praktyce, samemu, na własnej machinie po jednej karcie z ati i nVidii!

Kurcze, te nowe hd ma nawet pamięć cache… I jak tu nie porównywać tej karty z komputerem…

Remix

Mała uwaga:

nie musisz za każdym razem pisać “Witam!”, bo to jest absolutnie zbędne, choć muszę przyznać, że doceniam i podziwiam Twoją kulturalność! :smiley:

chyba, z procesorem logicznym.

Tak czytam i czytam o tej nowej serii ati hd i tak myślę, że na jesieni kupię sobie hd2600…

W miarę wydajny, obsługujący najnowsze bajery, żrący tylko 45W (“tylko” użyłem porównując pobór mocy do hd2900xt) i wykonany w technologii 65nm, gdy 2900xt jest wykonany jeszcze w 80nm, choć to ati ma niedługo poprawić i zostaną wprowadzone xt wyprodukowane w technologii 65nm, choć też niestety chodzą pogłoski, że dopiero w modelu xtx zostanie użyta ta technologia.

Niedługo nVidia wypuści swoje nowe karty i ceny tych radeonów jeszcze bardziej spadną! Tylko się cieszyć! :slight_smile:

A ja miałem nadzieję przynajmniej na częściowe wspieranie pracy CPU przez GPU, szczególnie po połączeniu AMD z ATI, a tymczasem dostaliśmy kolejna super kartę grafiki, która pewnie będzie ogrzewać nam dom zimą zamiast kaloryfera. :?

NA to to jeszcze troche poczekamy. Trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę GPU to nie CPU. W przypadku GPU nie trzeba dbać o implementacje x86 czy x86-64. Prace nad połaczeniem obu jednsotek jednak trwają - skróci to coprawda opóźnienia, zmniejszy rozmiary peceta, ale podczas wymiany CPU trzeba będzie zmienić GPU (i odwrotnie).

Toć wiadomo że technika do przodu idzie. Teraz z Vistą to 2 gb pamięci za mało by pograć w jakaś super grę.

A o to jak pewne miłe dziewcze przetestowało tę kartę:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho … p?t=143915

http://overclock.pl/images/news/adrkan/ … hz_ati.jpg

Jak widać pokręcić też ją można :wink: Wystarczy kaskada/D.I./LN2 :wink: Po takim OC to nawet 8800 Ultra nie ma chyba szans :wink:

Tak troszkę nie na temat, jest już ta karta na sprzedaż na allegro :wink:

http://www.allegro.pl/item196391645_sup … _gwar.html