R9550 ---> do jakiej wartosci mozna podkrecac bez obawy?

a wiec mam karte firmy saphire i jest na niej zalozone standardowe chlodzenie (wiatrak saphire) .

Ta osoba ktora pisala bardzo sie myli na forum http://www.tweak.pl wszyscy posiadacze r9550 jada na 400 dla gpu … jak i nie wiecej .

Gry chodza stabilnie wszystko jest ok .

Jak kilka postow wyzej napisalem temperatura skacze mnuiejwiecej 3-4 stopnie w gore ale to max …

No i teraz niewiem podejsc z nia do 400 czy nie …

a co z pamieciami max to 500 tak jak pisałem juz. Nie twierdze ze sie nie da wiecej ale te wartości sa jak dla mnie najbardziej optymalne (a moze sie myle) w kwestii zywotności karty oraz innych spraw.

mi sie pamieci slabo kreca …bo mam 5ns …tylko do 230 …czyli do 30 mhz .

Ale ta pamiec nadrabia moja pamiec ram :slight_smile: = 1024 ddr ram :slight_smile:

a pozatym mam na karcie 256 mb … .

Miej nadzieje ,ze bedziesz mial lepsze pamieci odemnie .

wiec moze bedzie dobrze proucent podajze Hynyx nie wiem jak sie to pisze :oops:

Hynix to chyba najszybsze pamięci,ewentualnie wentyl będziesz musiał zmienic - lepsze chłodzenie karty

:spoko:

350 max ?? Wolololo widziałem 500 :slight_smile: No pewnie 10MHz przecie nie zabije karty. Postestuj na początek czy będzie tak chodzić good a potem ew. zmień BIOS. I mam jeszcze pytanie: jak na twoim sprzęcie chodzi Doom3. Nie chodzi mi płynnie czy nie tylko ile FPS :slight_smile: Najlepiej Alt+Ctrl+~ i wpisz “timedemo demo1” i powiedz jaka średnia :slight_smile:

U mnie w doom 3 srednia wynosi 23 fps na wysokich detalach i rozdzialce 640/400 … powodem tego jest to iz procesor ma troche slaby wiec sa czasami male przycinki …(ale fps niespada ponizej 19 :slight_smile: )

A na wyżych rozdziałkach :slight_smile: ?? W sumie 640/480 to na 19’ musi troche śmiesznie wyglądać :smiley:

czesc, własnie przed chwilka kupiłem radzia i zrobiłem test na 3d marku 2001 bez OC i luknijcie na wyniki:

Konfig:

Wight 1024

Height 768

Depth 32 bit

Z-Buffering 24 bit

Texture Format Compressed

Buffering Duble

Refersh Rate 60 Hz

FSAA Mode None

Athlon 2000+, 512DDR, 80GB Baracuda 7200

WYNIK: 7217

Game 1 (low) 100,5

Game 1 (high) 47,1

Game 2 (low) 103

Game 2 (high) 61,8

Game 3 (low) 120,6

Game 3 (high) 58

Game 4 31,9

Fill Rate (single) 665,2

Fill Rate (multi) 991,5

High Polygon (1light) 35,3

High Polygon (8lights) 6,4

Bump Mapping 120,9

DOT3 Bump Mapping 72,2

Vertex Shader 92,9

Pixel Shader 105,9

Advenced Pixel Shader 68,6

Point Spirets 10,4

Porób testy na nowszych, czyli 2003 i 2005.

Porób różne konfigi, podkręcaj kartę stopniowo, zobaczysz efekty.

ale jak na poczatek to jak to oceniasz, i jak w ati Tray tools zrobic by pokazał mi max GPU i max MEM. Jak tylko sciagne 2003 i 2005 to napsize o wynikach.

jak na poczatek dobrze wyglada , ale wynik zobaczysz po podkreceniu :slight_smile:

klikasz prawym na ikonke programu (prawy dolny rog) Hardware/Overlocking settings/i w tym okienku klikasz show 3d render i wtedy zaraz obok masz pokazana opcje find max gpu i find max memory ,test trwa troche bo program stara sie dosc dokladnie obliczyc max wiec troche bedziesz musial poczekac . :slight_smile:

a czy to jest bezpieczne dla karty to wyliczanie max dla GPU i MEM ?

Nie, spali się od razu.

?? o co ci chodzi ??

jest bezpieczne niebuj sie nic !!

Głupie pytanie głupia odpowiedź :stuck_out_tongue: Przecie to jest max by się nic nie stało. Bo jak by dał prawdziwego maxa to by było ciepło :stuck_out_tongue:

Mam takie pytanko jak na stałe zapisac nowe wartości zegarów po podkręceniu bo wiem ze w Ati Tray Tools po zmianie zegarów trzeba je zapisac w nowym profilu i zaznaczyc opcje by przy starcie win ładował ten profil z tymi podkręconymi zegarami czy jest moze inny sposób ?

Wydaje mi się, że nie.

Sam zapisuję ten profil i pozostawiam programik w trayu po przetaktowaniu.

Bo z tego, co zauważyłem po wyłączeniu programu karta powraca do normalnych ustawień…

aha tez tak myslałem moze teraz zadam głupie pytanie czy karta świra nie dostanie jak np. przy graniu sobie załaduje ten profil (z podkręconymi zegarami) a przy ogladaniu TV, itp. załaduje profil z orginalnymi zegarami.