Rachuneki za Netie. Placic przez neta czy na poczcie?


(Spawn) #1

Witam

Chciałbym dowiedzieć się czy jak będę płacił rachunki za netie przez internet, to czy później, na koniec roku nie będę miał problemów z odliczeniem sobie tego neta od podatku. Chodzi mi tu o dowód wpłaty(pieczątka na rachunku) za faktury. Co zrobić jak fiskus będzie kazał mi pokazać te rachunki?

pozdrawiam.


(kAsia2) #2

w banku bez problemu dostaniesz potwierdzony wyciąg, choć może on kosztować kilka złotych, odliczyłam w tym roku fiskus nie żądał aby to udowadniać, netem jest wygodniej :slight_smile:


(Marekglapa) #3

Przepraszam za offtop ale to też jest związane z rachunkami. Gdzie można dostać taką pieczątke na rachunek? Wszystkie płacę w banku i nie mam żadnych potwierdzeń, a niejednokrotnie przydały by się np. do podpisania umowy z operatorem komórkowym. Teraz telefon mam na wujka bo akurat on miał kartę kredytową :frowning:


(kAsia2) #4

to zależy od banku, w moim (mam konto internetowe) mogę zamówić przez net, raczej musisz dowiedzieć się u siebie w banku jak to zrobić


(Spawn) #5

Podobno można jeszcze zadzwonić do BOK i powiedzieć im, ze chce się fakturę za cały rok i w tedy przyślą oni taka fakturę na papierze. Ale czy to prawda to nie wiem.... Jeżeli ktoś tak już robił to niech to tu potwierdzi.

@kasia a można wiedzieć ile dostałaś zwrotu i za jaki internet? podobno to się odlicza od dochodu... wiec każdy ma chyba inna kasę...?


(kAsia2) #6

nie pamiętam dobrze co roku chyba ten limit się zmienia, było to chyba coś ok 700,tak na rękę to chyba ok 100, no ale myślę że choć by była to złotówka to warto :-D, a net to jakaś osiedlowa radiówka