Radek 4670 od Hisa i liczba potoków pikseli

Witam. mam jedno pytanie :slight_smile: zadziwiło mnie jedno:

http://img410.imageshack.us/img410/9215/mojagrafa.jpg

liczba potoków pixeli - 2 … tylko 2 ? w wersji gigabyte jest 8 a tu tylko 2 ? do czego to służy . pozdrawiam :slight_smile: ?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

To nie zależy od firmy tylko od karty niskobudżetowej.

ja na zintegrowanej grafice w MSI PR300 mam 8 :?:

grafika podłączona do kumpla kompa. bez instalowania sterowników. niema takich informacji jak L wykorzystanie gpu noi funkcji zmniejszania taktowania gpu i pamięci w 2d. ciągle chodziła na takich samych taktowaniach. wydaję mi się ze to wina sterów. a wy jak sądzicie ? zalezy to twoim zdaniem od karty niskobudżetowej ? to czemu w radku 4670 w wersji gigabyte jest 8 potoków. ? a to to samo tylko do Hisa ? Pozdro

Prawdopodobnie HIS wyłączył 6 potoków kosztem produkcji w końcu karta jest do zastosowań ogólnych w szczególności kładzony nacisk na energooszczędność. Nie jest ona tworzona z myślą o grach w wysokiej rozdzielczości wiec nie potrzebuje wiele potoków.

Najpewniejszych informacji na temat karty graficznej dostarcza GPU-Z.

A czy coś jest winą sterowników, to nie można spróbować i zainstalować najnowszych?

ja po prostu nie mam jeszcze kompa złożonego. grafikę kupiłem nową ale byłem sprawdzić u kumpla, porównaliśmy ( on ma 4670 gigabyte ) i on miał 8 potoków a ja 2. Pozdrawiam