Radek HD 2600 XT pod Windows Me


(system) #1

Proszę o pomoc: jakie sterowniki zainstalować, żeby Windows Me wykryło i obsługiwało kartę Sapphire Radeon HD 2600 HT 512Mb wersja AGP. Jak na razie nie udało mi się znaleźć takiej wersji Catalysta, która rozpoznałaby kartę.

Jeśli nie uda się zainstalować Catalysta, to czy można po prostu zmusić Windowsa Me, by rozpoznał - przynajmniej uznało - ww. kartę i żeby można było ustawić jakąś ludzką rozdzielczość na monitorze BenQ FP 93 GP.

Rozwiązanie - uprzedzając Wasze sugestie zmiany systemu - jest niezbędne, bo Win Me MUSI zostać odpalony na tym komputerze.

Pozdrawiam


(Gen Salvador) #2

a płytki ze sterownikami nie dostałeś ??


(system) #3

Na płytce jest jedynie oprogramowanie pod Windows XP i Vista.


(JesperKyd) #4

Obawiam się iż nie znajdziesz sterowników dla ME.

Support dla 98 i ME zakończył się Radeonie 9800.


(system) #5

No to przynajmniej, jak zmusić ME do zobaczenia karty i uzyskania rozdzielczości właściwej dla BenQa - czy jest jakiś myk, który by na to pozwolił?


(Emilmlo) #6

Jedynie co możliwe to zmiana systemu na Windows 2000 lub XP, bo nie zmusisz tego systemu do zmiany rozdzielczości jak nie masz sterowników zainstalowanych.


(klopas) #7

heh ale nawet na XP są problemy z tą kartą (zwłaszcza AGP) :wink:


(Emilmlo) #8

Pod Vistą też.


(system) #9

Dzięki, Panowie. Z sugestii zmiany systemu nie mogę skorzystać, bo tak naprawdę to na komputerze, w którym jest ów Radek są postawione dwa systemy: XP i Me. Pod XP Radek chodzi jak złoto, ale pod Me rzecz jasna jest widziany jako standardowa VGA. A problem jest taki: Me MUSI (z powodów software`owych) być postawiony - i chodzi tylko o to, czy nie ma coś w rodzaju uniwersalnego sterownika, który obszedłby brak supportu ze strony ATI.

I co powiecie na to:

http://www.specialtech.co.uk/spshop/cus ... uctid=4072

  • tam wyraźnie jest powiedziane, że karta chodzi pod Win 98SE i Me...

(Emilmlo) #10

Nie ma czegoś takiego

To jest błąd na stronie, nie zainstalujesz sterowników przeznaczonych dla windows 2000/XP/Vista na windows 98SE i Me bo się nie da.


(system) #11

Tego się, cholera, obawiałem... Cóż, raz jeszcze wszystkim dziękuję, a za moment zadam jeszcze jedno pytanie na forum - tym razem już ściśle dotyczące moich potrzeb:

Jaką sugerowalibyście kartę graficzną do komputera, który ma służyć do obróbki zdjęć (fotografia cyfrowa): procesor Intel Quadro, płyta Asus, rzecz jasna PCIe? Komputer nie ma służyć do gier, a grafika ma być optymalna do pracy w Photoshopie - a zatem jak najmniej sztuczek z podbijaniem kolorów itp.