Radek x800GTO - problemy ze sterami

Do mojej karty - Radeon x800 GTO zainstalowałem najnowsze omegi (v3.8.330) i błędnie zindentyfikowały moją kartę jako X800 Series. Gry i wszystko ogółem działa jednak w porządku i sprawniej niż na standardowych Catalystach, więc czy powinienem to olać i nie przejmować się?

Druga sprawa - zastanawiam się czy nie zainstalować XG-Warcat, czytałem jednak, że wersje 6.10-6.12 były skopane i ponoć najwydajniejsze i najstabilniejsze są 6.3. Nie znalazłem też żadnych o najnowszych 7.1. Którą wersję najlepiej wybrać?

I trzecia sprawa, trochę z innej beczki (nie będę oddzielnego tematu zakładał) - mam problemy z działaniem gry Gothic 2. Na moim kompie: PIV 3.0Ghz, płyta Asus p4p800-x, 1024mb Ram, przy ustawieniu zasięgu wzroku powyżej 100% gra zaczyna szarpać, ale tylko w niektórych lokacjach. W mieście np. potrafi chrupać przy 140%, natomiast gdzieś w polu nawet po ustawieniu 300% działa płynnie. Mój kupel, mający porównywalnego kompa: nie jestem pewien, procek Athlon około 3Ghz (taktowanie w odniesieniu do pentiumów, nie rzeczywiste), również 1024 ram, karta GF6600 (zwykła, nie gt) mówi mi że gra działa płynnie nawet przy widoku 300% w mieście. Co może być nie tak?

Dobrze Ci wykryło kartę :wink:

Procki AMD są wydajniejsze, może dlatego lepiej mu ta gra idzie. Ja mam takiego kompa jak w moim podpisie i jak gram w gothica 2 na max detalach to nic się nie tnie.

Wiem że AMD są wydajniejsze, ale po pierwsze nie jest to jakaś monstrualna przepaść, by jemu na maksa działało wszystko pięknie, a mnie tak się cięło że nie da się grać. Poza tym ta gra powinna działać płynnie już na 2200Mhz przy wszystkich duperelach włączonych i 300% zasięgu wzroku

Być moze masz jakiś syf na kompie bo ja tez tak miałem wszystkie gry mi cieły mimo ze mam dobry sprzęt.

Ale u mnie tak tnie się tylko Gothic 2 właśnie!. Inne gry (taki np NFS Most Wanted chociażby) zasuwają aż miło! I kompa regularnie odśmiecam, czyszczę rejestr, defragmentuję, a wszelkie wirusy i syf zazwyczaj wylatują w tym samym dniu co się władowaly. Zresztą i tak niedługo format robię, zobaczymy jak bedzie po nim.

I tak trochę bardziej wracając bardziej do tematu - co z tymi Warcatami, którą wersję polecacie?

Hee a spytam się rozdzielczość taka sama? Sprawdź inną może akurat, stery zmień dla próby, weź grafę do tego kumpla zobacz jak tam się sprawuje, weź od niego zobacz u siebie jakie wyniki.