Radeon 2600XT, wyciszanie wentylatora

Witam, mam pytanie odnośnie Sapphire Radeon-a 2600XT ponieważ on strasznie hałasuje, tzn. wiadomo wentylatorek. Nie jest to wina samej konstrukcji wentylatora, działa w 100% poprawnie jednak szum wiatru jest tak głośny że w momencie gdy go zatrzymam np. palcem to po prostu komputera niemal nie słychać. Jest to o tyle uciążliwe że pracuje dużo w nocy, głównie zajmuje się aplikacjami które nie korzystają w znaczący sposób z GPU, a osoby które znajdują sie w pokoju strasznie się skarżą na hałas. Pomyślałem więc że można by zmniejszyć ilość obrotów wentylatora tak aby nie było go słychać. Robiłem tak z moim poprzednim Radeon-em X 1300XT i wszystko grało:) Teraz niestety tak nie jest, aplikacja której używałem do tego była integrowana z Omega Driver a teraz po użyciu jej wyskakuje BlueScreen i reset ponieważ sterownik wykonał nieprawidłową operacje. Inne aplikacje albo nie działają albo coś się sypie. Jeżeli ktoś zna jakąś opcję to proszę o pomoc, zmiana chłodzenia raczej nie wchodzi w grę ponieważ będę zmieniał grafikę lecz zanim to zrobię to jeszcze trochę minie a nie opłaca mi sie kupować innego ponieważ nie kupuje jakiś tanich szmelców.

Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

witam ,

a próbowałeś SPEEDFAN’em to zrobić ?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=276

(jeżeli coś zepsujesz to nie biorę odpowiedzialności :wink: )

pozdrawiam

Tak, niestety SpeedFan to jeden z tych programów które nie są w stanie nic wskórać. Po prostu żadnych efektów.

no niestety na teraz moje możliwości się chyba kończą

:idea: jest jeszcze jedna z mojej wiedzy możliwość :idea:

wpisać wyciszanie wentylatora w :google:

może znajdziesz tam jakąś odpowiedź

życzę powodzenia

Od nowości hałasuje?

Czyściłeś wentylator?

Jakie masz temp?

Wymień chłodzenie na cichsze, zawsze można zdjąć chłodzenie i założyć orginalne.

Wentylator nie tyle hałasuje, owszem trochę go słychać ale głównie chodzi mi o powietrze które świszczy wprawione w ruch przez skrzydełka wentylatora (zależy mi na zmniejszeniu prędkości obrotowej wentylatora), sam wentylator jak i całego kompa czyszczę często bo zależy mi czystości i temperaturze która wynosi 30-40 stopni max w spoczynku, w stresie 60-70 stopni. Karta jest kupiona nie długo po wyjściu na rynek, obecne maja już inny wentylator. A co do nowego chłodzenia, raczej nie będę go zmieniał bo kupy za 20zł nie będę kupował, a w drugim kwartale tego roku chce wejść w posiadanie Sapphire Radeon-a HD 3850 512MB wiec nie opłaca mi się inwestować w tę kartę.

PS. W Google już szperałem ale tam pod serię HD 2000 jest niewiele a większość (około 95%) nie działa :expressionless:

Chłodzenie Pentagram 40-50 zł, lub kup regulator obrotów 15-20 zł np Aksa.