Radeon 4850 do pentium d

Witam!

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić nową kartę graficzną.Interesuje mnie Radeon 4850 512MB ddr3.Pojawia się jednak pytanie:Czy ta karta będzie kompatybilna z niezbyt wydajnym procesorem Intel Pentium D 915 2.8 GHZ(2 procesory pentium 4)?.Znajomy powiedział mi,że wymiana procesora w średnim przedziale kart graficznych nie jest wymagana.Dodatkowo inny znajomy kupił tę kartę graficzną do jeszcze słabszego procesora Pentium 4 3.0GHZ i gry działają mu w full detalach.Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.

Zależy w co grasz. Dla przykładu NFS:Shift na Radku 4850 będzie chodził tragicznie (brak CUDA), potrzeba też lepszego procesora. COD4 do multi powyżej 60fps (250fps :P) potrzebuje szybkiego procesora (lepszego niż pentium d). Wypisz przykładowe gry to będę Ci w stanie więcej powiedzieć (Miałem 4850). Ogólnie rzecz biorąc pograsz na najwyższych detalach. Będzie tylko problem z większą ilością FPS.

Dzięki za szybką odpowiedź.Chodzi mi właśnie o takie gry jak COD MW2, GTAIV, NFS SHIFT.Czyli wymiana procesora jest jednak niezbędna?

W tych tytułach jak najbardziej.