Radeon 4850 problem z catalyst


(Marcin260) #1

Witam. Na początku wspomnę, że ową kartę z pamięcią 1gb ddr5 kupiłem zsięgając opinii tutejszych forumowiczów. Z karty jestem jak najbardziej zadowolony, gry działają jak trzeba (nawet lepiej niż tego oczekiwałem bo na 8800gts gta4 chodziło mi w rozdzielczości 1024x768 i ustawienia detali na średnich a teraz ta sama rozdzielczość i wszystko prawie na maxa a nawet wyższa rozdzielczość sobie radzi bez większych problemów) Jedyne do czego idzie się przyczepić to karta jest jak dla mnie strasznie głośna. W grach idzie to wytrzymać i człowiek nie zwraca uwagi ale podczas normalnego używania kompa już nie. I tutaj mam takie dwa małe pytanka a raczej problemy:

  1. Zainstalowałem do karty najnowsze sterowniki i niby jest ok ale nie mogę uruchomić AMD VISION Engine Control Center , po kliknięciu przez chwile komputer coś mieli ale nic się nie uruchamia, gdy klikam w ikonę catalyst koło godziny jest to samo chwilę mieli a potem znika i wraz ustawienia się nie uruchamiają

  2. Chciałem wyciszyć kartę w trybie 2d ale program riviatuner nie wiem czemu nie udostępnia mi tej zakładki do oc i wyciszania. Niby kartę rozpoznaje ale ustawić nie mogę nic.


(Fifa4a) #2

Jeśli masz na kompie więcej partycji niż jedna, to upewnij się że sterowniki zainstalowane są na partycji z Windows-em.


(Sappi) #3

zmoduj bios i wgraj wyedytowany.

http://www.techpowerup.com/downloads/28 … _v2.2.html

bios pobierzesz GPU-Z - Bios version/Save to file… (mały przycisk po prawej stronie)

http://www.techpowerup.com/downloads/21 … 0.5.9.html


(Marcin260) #4

Tak sterowniki są zainstalowane na partycji z windowsem. Nie ma innego wyjścia niż kombinowanie z biosem? Karta jest nowa i nie chciałbym nic kombinować. Co w ogóle jest tego powodem?