RADEON 4850 - zmiana prędkości wentylatora Win 8.1


(Kotlet95 Pl) #1

Witajcie, potrzebuje pomocy w sprawię mojej karty ATI RADEON 4850 HD, otóż na forach siedzę już od kilku dni, jednak nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a problem ten dotyczy regulacji pracy mojego wentylatorka na karcie graficznej, gdyż zauważyłem, że przy temperaturze 80 stopni pracuje on zbyt wolno (29% mocy). Niestety czuje się troszeczkę zielony przy Windows'ie 8.1 gdyż posiada on sterowniki zintegrowane dla mojej karty, a karta sama w sobie straciła już wsparcie sterowników od AMD. Czy istnieje jakiś dobry sposób na optymalizację? chodzi mi tylko o samą kartę graficzną, inne wentylatorki pracują dobrze, pozdrawiam!


(Montarowiec) #2

pierwszy wynik z google http://forum.pclab.pl/topic/914819-Radeon-4850-sterowniki-Windows-81/ 


(Kotlet95 Pl) #3

Dzięki, aczkolwiek google przeszukałem dokładnie, może i sterownik z twoich googlowych wyników “teorytycznie działa”, ale na innym forum naczytałem się, że ten sposób prowadzi za sobą masę różnych problemów ze sterownikiem, m.im problem z optymalizacją karty w tym “fan speeda” czyli prędkości wentylatora. Poza tym nie potrzeba mi całego sterownika, wystarczy sprawdzony sposób na zmianę prędkości wiatraczka. 


(Montarowiec) #4

pobierz http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2064

zainstaluj, wejdź w menedżer zadań i zaktualizuj steownik podając ścieżkę 

C:\AMD\Support\13-9-legacy_vista_win7_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W76A_INF

i wybierz plik CH158498.inf

program: msi afterburner


(Kotlet95 Pl) #5

Mówisz, że nie obejdzie się bez żadnego zastępowania sterowników? 


(Montarowiec) #6

prawdopodobnie tak


(Kotlet95 Pl) #7

To chyba na te kilka dni sobie ten twój sposób odpuszczę, bo wiesz, obawiam się komplikacji za 5 dni przez aktualizacje do Windowsa 10, a mogę się założyć, że będą  :-x


(Montarowiec) #8

oficjalnych sterowników dla Windows 10 raczej nie będzie


(Kotlet95 Pl) #9

Wiem, ale powtarzam jeszcze raz, że nie potrzebuje żadnego downgradowania sterowników, jedynie programu, który pomoże zmienić mi prędkość mojego wentylatorka  :-) wsparcie na Windowsie 10 będzie pewnie takie jak jest teraz, czyli w formie sterownika systemowego, ale szczerze wątpię czy te twoje stery będą tak samo działać na windows 10 jak na 8.1, dlatego dziękuje ci bardzo za pomoc, ale już wolę stawiać dodatkowy wentylator obok mojego otwartego kompa niż bawić się za tydzień tygodniami nad uruchomieniem tych sterowników windows 7 na dziesiątce, dzięki wielkie! pozdrawiam! 

 

i liczę na inne równie ciekawe pomysły od innych  :smiley:


(Montarowiec) #10

spróbuj msi afterburner


(Kotlet95 Pl) #11

próbowałem, uruchamia mi się i nic, wszystkie liczniki są puste i żadnego suwaka nie da się ruszyć.


(Montarowiec) #12

inne programy też raczej nie podziałają


(JeyJey) #13

Instalacja sterownika do podstawa.

Sprawdź program FLEM, dodasz sobie nim do nowszych sterowników wsparcie dla swojej karty zyskując sporo możliwości: http://digitalflem.mydiscussion.net/guide