Radeon 4850hd na płycie ECS C51GM-M

Witam!

Mam taki problem. Mam płytę główną ECS C51GM-M i chce dołożyć grafikę Ati radeon 4850hd. I mam problem z podłączeniem dodatkowego zasilania do karty. Wymiana płyty głównej niestety odpada. Może wymiana zasilacza i podłączenie pod zasilacz? Jestem w tym trochę zielony. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Zasilanie z tego co wiem zawsze jest prowadzone z zasilacza do karty graficznej, a nie z płyty głównej do grafiki. Jeśli w zasilaczu nie masz odpowiedniej (6 lub 8 pinowej) końcówki to możesz taką zakupić w lokalnym sklepie, zazwyczaj są dostępne w formie przejściówki na kabelku z dwóch wtyczek molex na jedną pci-express.

Do karty graficznej dostałem taki kabelek http://www.chip.pl/images/sprzet/3-16.j … iew/16.jpg

Czytałem w internecie że ten kabelek trzeba podłączyć gdzieś do płyty głównej ale ja nie mam takiego gniazda.

zle wiesz, niestety…

chocby Wiki:

w przypadku karty z PCI-E 2.0, bedzie dolaczone dodatkowe zasilanie na wypadek gdyby pracowala na v.1.0 8)

@Autor - plyta moze dostarczyc pewnej ‘mocy’, ale w przypadku hd4850 potrzebne jest dodatkowe z zasilacza - jesli nie ma odpowiedniej wtyczki, to pozostaje podlaczenie owej przejsciowki 6pin do dwoch molex’ow w zasilaczu

ok poszukam jak nie to wymiana zasilacza :confused:

Ten kabelek właśnie który masz załączony podpinasz tymi białymi końcówkami do zasilacza, a czarną wpinasz do karty graficznej.

to ja jeszcze raz wszystko sprawdze przy zasilaczu czy są wolne wtyczki. mam nadzieje ze tak :slight_smile:

Dodane 08.08.2010 (N) 13:00

pomoglo :smiley: znalazlem kabelki i wszystko dziala :smiley: dzieki