Radeon 4870 a Feel III 500W

(Disturbed93) #1

Witam,

Wlasnie kupilem nowa karte ( Ati Radeon 4870 ), do tego posiadam Core2Duo E4500 2.2 > 2.85 na plycie Asus P5K-SE. Jak na razie ten zestaw razem z karta 8600 GT utrzymywal jakos Feel III 500W, czy po wymianie na radeona dalej da rade?? Domyslam sie ze nie wiec zapytam sie tez czy zasilacz CFT-560-A12S to dobry wybor do takiego zestawu?? ( do tego radka 70 )

(Azazel33) #2

wymien na tego cwt, feel moze sie obsrac na loadzie.

(Disturbed93) #3

a jest jakis zasilacz do 200zl ktory udzwignie taki zestaw i pozwoli na OC tego procka?

(tate master ) #4

http://www.gral.pl/Corsair+430W+CMPSU-430CXEU_125.html

Bardzo dobry zasilacz w tej cenie

(jaru_r) #5

Do między 100 a 200zł możesz kupić dobry, używany zasilacz nawet powyżej 600W. Jeśli nie lubisz kupować używanych podzespołów, to nowy zasilacz 550W dobrej marki da się kupić w granicach 250zł. Pamiętaj, że na zasilaniu się nie oszczędza.

(Ascent) #6

W tej cenie najlepszym wyborem jest Aerocool Strike-X 500W, max. 492W na linii 12V, więc spokojnie nada się do OC nawet bardziej prądożernych podzespołów.

(Spectatorx) #7

Ten feel w zupełności wystarczy do zestawu którego używasz, utrzyma ten zestaw nawet jak podkręcisz procka i grafikę.

Jeśli nadal masz wątpliwości to polecam wymianę na ten zasilacz:

http://kdo.pl/zasilacz-chieftec-gpa-500 ... bulk-98986

http://kdo.pl/zasilacz-tagan-u33ii-500w ... ries-90895

(suchmen) #8

Tagan i 4870 to nienajlepszy pomysł. Sam mam identyczny zasilacz jaki polecasz a karta wymaga 2x6 pin. Musiałem podłączyć ją pod 1x6 pin i pod 1x8 pin (dobrze że rozdzielony był na wtyczki ten 8pin). Niestety karta mocno się grzeje z zasilaczem. Bardzo obciąża tego tagana. Oczywiście można grać ale jeśli przyjdzie lato i upały to przygotuj się na dobrą wentylację kompa i na zmniejszanie detali w grze. W przeciwnym wypadku zasilacz szlag trafi a procesor będzie powodował wyłączanie się komputera z przegrzania. Teraz mam 5770hd i temperatura jest o około połowę mniejsza, w dodatku karty nie słychać wcale.

(Disturbed93) #9

a co myslicie o Chieftec CFT-560-A12S do tego zestawu??? mam mozliwosc kupna tego zasilacza uzywanego za 150 zl

(T Luk) #10

Żarty jakieś...Feele to tzw. zasilacze biurowe i nic tego nie zmieni. Raz wszystko mu normalnie odpali a raz nie bo zasilacz stwierdzi że nie daje rady przez mocne obciążenie linii 12V...W cenie 100-200 można już dostać nowy w mairę dobry zasilacz z dwiema wtyczkami PCI-E (np. Fractal Design Integra 500 lub właśnie jakiś Chieftec) i radzę się w niego zaopatrzyć.

(Spectatorx) #11

Jak najbardziej bierz! :slight_smile:

Twoje słowa zgadzają się gdy mówimy o seriach zasilaczy feel 1 i feel II, te serie były słabe i niewydajne, ale seria feel III to zupełnie inna bajka.

(Azazel33) #12

Feele sa dobre dla sempronow, i plyt z zintegrowanymi grafami. jak taki kozak to podlacz feela pod swoj pc i pusc prime95 + 3dmarka, powodzenia.

(T Luk) #13

Jasne i dlatego mają na linii 12V tyle ile jakiś lepszy Tracer? :wink: Przestań takie bajeczki wciskać bo to zasilacze wyłącznie do tzw. komputerów biurowych :wink: