Radeon 7700 czy warto, kilka pytań

Cześć

Przymierzam się do wymiany grafiki na Radeona 7700 tego:

http://proline.pl/?p=MSI+R7770-PMD1GD5 i mam kilka pytań

Mój obecny komputer:

Procek AMD Athlon II X2 250

Płyta ASUS M4A78LT-M LE

Ram 4GB DDR 3

Grafika GeForce GT 240 512 MB DDR5

Zasilacz 500W (2 linie 12V 408W, 36A, 80+ )

Obudowa SilentiumPC Brutus 410

Pytania:

1.Czy MSI jest dobrym wyborem (niska cena)

2.Czy Windows Xp Pro nie stanowi przeszkody (sterowniki)

3.Czy współczene Radeony posiadają wsparcie dla filmów HD (odciązanie procka i pomoc w programach typu Format Factory)

4.Czy nie będzie problemów ze starymi grami np. NFS Porsche (chodzi mi głównie oto czy stare gierki obsługują takie karty)

5.Czy Radeony tak jak GF dostosowywują taktowanie do potrzeb (oszczędzanie energi)

5.Czy GeForce GTX 650 będzie lepszym wyborem (uwzględniając tylko posiadany sprzęt) dla niedzielnego gracza

6.Czy zabieg ma sens (słaby proc)

Dlaczego chcę wymienić:

W grach typu Need for Speed Hot Pursuit np. przy zderzeniach z policją klatkuje poza tym jest ok.

Ogólnie w nowych grach nie mam pełnej płynności lub jest ona na granicy 30 kl/s.

Ad 1. MSI Jest w porządku (karta ma 3 lata gwarancji).

Ad 2. Nie ma/powinno być problemu, sterowniki ściągaj ze strony AMD (tam są najnowsze).

Ad 3. Grafika w większości odtwarzaczy wspomaga procesor (odtwarzacz musi wspierać DXVA)

Ad 4. Nie powinno być problemu.

Ad 5. Tak, dodatkowo ta karta i tak ma niskie TDP (80W)

Ad 5 (6). HD7770 jest wydajniejszy od GTX650

Ad 6 (7). Mimo że masz słaby procesor to różnica powinna być bardzo odczuwalna, a w przyszłości możesz pomyśleć o zmianie procesora lub platformy (tzn. płyty i procesora) i będziesz już miał przyzwoitą kartę graficzną.

Na litość boską! SENS SENS SENS

Na twoim miejscu kartę zmieniłbym razem z resztą komputera. Jeśli teraz nie masz pieniędzy, to trzymaj się obecnego zestawu.

Dzięki za szybką odpowiedź “falcon89”

A co do wymiany platformy to myślę, że uda mi się nadszarpnąć budżet do końca roku.