RADEON 9250 - Problem

Mam problem, prze ostatni czas miałem zepsutą kartę graficzną i pracowałem na zintegrowanej 2 MB. Niedawno (wczoraj) kupiłem nową kartę graficzną ATI RADEON 9250 na wejście PCI. Karta chodzi, ale mam problem, nie włączają mi się gry 3D (np: I-NINJA) tzn. włączają się ale nie widac postaci… A w testerach wykazuje mi że mam standardową kartę bez akceleratora 3D! !!

Pobierz stery Omega, może to wina sterowników, ta karta jest na PCI czy PCI-E?? Bo robi to różnice

Wyłącz zintegrowaną karte w biosie a włącz tą przez PCI i przełącz wtyczke od monitora (o ile tego nie zrobiłeś :P)

Stery max dla tej karty to Catalyst 6.5.

Karta jest i na PCI i na PCi-Express, ale ja mam wejście PCI, Catalyst 6.5 właśnie pobieram, a jak wyłaczy zintegrowaną kartę w BIOSIE (Mam procesor Celeron)

:shock: 9250 na PCI-e? chyba coś nie tak… :wink:

Ta karta jest na PCI.

Lepiej by było zaopatrzeć się w Omegi na Catalystach 6.5. Powodują mniej problemów i sa wydajniejsze.

Instrukcja do płyty głównej - tam jest napisane.

Zainstaluj directx 9

Bo ja mam instrukcję do płyty głównej(ja kupowałem tego kompaużywanego i nie dali mi instrukcjiii, więc jak??) directx mam zainstalowanego!

A płyta główna to ? i jej wersja PCB.

Dpkumenty płyty,program Everest,okolice slotów PCI i odczytaj.

Ale,jak włożysz kartę grafiki PCI - monitor podłącz doniej,bios z reguły wyłącza kartę zintegrowaną,a aktywna jest PCI - sprawdź.

Nom, jeśli jest tak jak mówisz (że zintegrowana się wyłącza) to co może by problem, że nie wykrywa akceleratora??? Help me! !!

Ale nie zawsze jest tak że się wyłacza. nNieraz samemu trzeba zrobić to z poziomu BIOSu.

A wgrałeś te stery - jak z CCC,wcześniej zainstaluj program NET Framework 1.1.

Co za kartę PCI miałeś wcześniej.

Zrób porządek po sterach kart w systemie programowo - wszystko w linku i uruchom nową kartę na sterze systemowym XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Jak stery z CCC:

  • wgrywasz program NET Framework

  • nowy ster

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

I jak nowa karta pracuje,czyli bios wyłączył zintegrowaną i tu wszystko gra.

Nom, jeśli jest tak jak mówisz (że zintegrowana się wyłącza) to co może by problem, że nie wykrywa akceleratora??? Help me! !!

A zrobiłeś co pisałem,czy tylko marudzisz.

Mój ostatni post został źle wysłany( znaczy wysłałem go ale nie widziałem jeszcze tego co ty napisałeś) przeprowadziełem testy i wszystko jest OK Jeśli miałem kartę zintegrowaną też musze szuka i usuną jej sterowniki??? A tak to nie wgrałem Net Framework, ale właśnie go sciągam!

Aby to wszystko było zrobione jak należy poczytaj moje posty i tak zrób - no chyba że już wszystko chodzi dobrze to tak zostaw.

Nie chodzi jeszcze dobrze, czy formatowanie kompa rozwiąże jakieś problemy, bo wydaje mi się to prostsze…

Można i tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Niewiem a jak sformatuje i powgrywam te sterowniki to powinno działa??? A jak zresetowa BIOS??

Powinno być dobrze,jak zrobisz to dobrze.

Zworka,bateria wyjmij na 30 minut - komp odłączony od 230V - ustaw bios ponownie i zapisz Save.

Pomoc książka do płyty głównej.