Radeon 9500- bład!

(K Amil 88) #1

Witam!

Mam taki problem mam Radeona 9500 i wyskakuje mi czasami taki błąd:

Image2.jpg

co jest tego przyczyną i jak można to naprawic???

z góry dzięki!

(Mlajtner) #2

jest to standard w ATI

-instalacja innych sterowników pomaga,

ale słaba karta i efekty widoczne

można również w sterownikach odhaczyć VPU Recover

(K Amil 88) #3

czyli mam zainstalowac starsze bo mam najnowsze???

(McDracullo) #4

Masz zainstalować Omegi.

(K Amil 88) #5

a jak wyłączę to VPU recover to będzie miało to jakiś wpływ na wydajność? I czy może się przez wyłączenie tego coś z karta stać??

(JNJN) #6

Dodatkowe zasilanie do karty podłączone?

Zmniejsz z AGP x 8 na x 4 lub z AGP x 4 na x 2 - bios lub sterownik karty.

Zastosuj starszy/nowszy sterownik - wcześniej dokładnie deinstalatorem usuń wszystko co karta grafiki i uruchom kartę na sterze systemowym i wgrywaj następny.

Nic nie daje wyłączenie VPU recovery.

(K Amil 88) #7

mam jeszcze jeden problem z tym radeonem odkąd go mam wyskakuje mi taki błąd przy starcie Windowsa: Floppy Disk(s) fail (40). Wyskakuje on mniej więcej w tym momencie jak można wchodzić do Biosu.

(Wigrus1) #8

jak jest karta chłodzona? za duża temp. przeczyść wiatrak, radiator na płycie...

(K Amil 88) #9

Vpu mi już nie wyskakuje po wyłączeniu w sterownikach ale teraz mam ten błąd przy starcie kompa.

A jak komp kiedy siedzę w necie mi się zawiesza i resetuje czasami to znaczy ze mi zasilacz nie wyrabia????

(Wigrus1) #10

Może być zasilacz, zmierz napięcie MIERNIKIEM,

podaj temp. jakie masz, może szkodniki jakieś, błędy na dysku sprawdź...

(K Amil 88) #11

to zaczęło się jak wyłączyłem VPU w sterownikach. Może się resetuje przez to?

(JNJN) #12

Zrób to co piszemy?

(K Amil 88) #13

oczywiście robie to co mówicie, ale teraz coś się naprawdę popsuło. Jak włączyłem kompa zaczął się uruchamiać i się zresetował od tamtej pory się nie włącza tylko na początku są ze 3 takie piski i nic się nie dzieje jak włożę starą kartę to się uruchamia. Czasami i z radeonem się uruchamia ale rzadko i są artefakty. A jak wyłączę i i znowu włączę kompa to jest tak jak wcześniej pisałem.

(McDracullo) #14

To teraz podaj to co wskazał miernik.

(K Amil 88) #15

powiem tak nie jestem na tyle obeznany żeby mierzyć miernikiem nie wiedział bym jak się do tego przybrać. A napięcia sprawdzałem w everescie

(Members92) #16

w kwestii napiec to everest wyswietla czesto głupoty

(McDracullo) #17

To nie mów że robisz jak mówimy. Albo miernik, albo nic. Żadne soft nie służy do sparawdzania napięć.

http://forum.overclock.pl/viewtopic.php?id=827