Radeon 9500- bład!

Witam!

Mam taki problem mam Radeona 9500 i wyskakuje mi czasami taki błąd:

Image2.jpg

co jest tego przyczyną i jak można to naprawic???

z góry dzięki!

jest to standard w ATI

-instalacja innych sterowników pomaga,

ale słaba karta i efekty widoczne

można również w sterownikach odhaczyć VPU Recover

czyli mam zainstalowac starsze bo mam najnowsze???

Masz zainstalować Omegi.

a jak wyłączę to VPU recover to będzie miało to jakiś wpływ na wydajność? I czy może się przez wyłączenie tego coś z karta stać??

Dodatkowe zasilanie do karty podłączone?

Zmniejsz z AGP x 8 na x 4 lub z AGP x 4 na x 2 - bios lub sterownik karty.

Zastosuj starszy/nowszy sterownik - wcześniej dokładnie deinstalatorem usuń wszystko co karta grafiki i uruchom kartę na sterze systemowym i wgrywaj następny.

Nic nie daje wyłączenie VPU recovery.

mam jeszcze jeden problem z tym radeonem odkąd go mam wyskakuje mi taki błąd przy starcie Windowsa: Floppy Disk(s) fail (40). Wyskakuje on mniej więcej w tym momencie jak można wchodzić do Biosu.

jak jest karta chłodzona? za duża temp. przeczyść wiatrak, radiator na płycie…

Vpu mi już nie wyskakuje po wyłączeniu w sterownikach ale teraz mam ten błąd przy starcie kompa.

A jak komp kiedy siedzę w necie mi się zawiesza i resetuje czasami to znaczy ze mi zasilacz nie wyrabia???

Może być zasilacz, zmierz napięcie MIERNIKIEM,

podaj temp. jakie masz, może szkodniki jakieś, błędy na dysku sprawdź…

to zaczęło się jak wyłączyłem VPU w sterownikach. Może się resetuje przez to?

Zrób to co piszemy?

oczywiście robie to co mówicie, ale teraz coś się naprawdę popsuło. Jak włączyłem kompa zaczął się uruchamiać i się zresetował od tamtej pory się nie włącza tylko na początku są ze 3 takie piski i nic się nie dzieje jak włożę starą kartę to się uruchamia. Czasami i z radeonem się uruchamia ale rzadko i są artefakty. A jak wyłączę i i znowu włączę kompa to jest tak jak wcześniej pisałem.

To teraz podaj to co wskazał miernik.

powiem tak nie jestem na tyle obeznany żeby mierzyć miernikiem nie wiedział bym jak się do tego przybrać. A napięcia sprawdzałem w everescie

w kwestii napiec to everest wyswietla czesto głupoty

To nie mów że robisz jak mówimy. Albo miernik, albo nic. Żadne soft nie służy do sparawdzania napięć.

http://forum.overclock.pl/viewtopic.php?id=827