Radeon 9500

Przeglądam sobie ofertę sklepu Komputronik i nagle wpadłem na coś takiego…

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6182

Czegoś tu nie rozumiem. Takie taktowanie za taką cenę :? :o

Jestem ciekawy, czy ta karta kręci się tak samo dobrze jak Radeony 9550… :stuck_out_tongue:

zapewne tak , wystarczy poczytac komentarze na dole :

http://www.shrani.si/pics/desktop364205.png

:slight_smile:

radeon 9500 to leciwy ale mocny model którego można poprzez stery przerobić na radka 9700(ten sam procek mają) a taktowanie nie jest wcale takie ważne bo tak naprawde to sie liczy technologia itd(omine wykłady) a cena mnie nie dziwi zbytnio

No dobra, ale dziwi mnie jedno. Dlaczego wszyscy polecają Radeona 9550, skoro wszystko wskazuje na to, że ten model jest dużo lepszy :?: :roll:

bo 9500 niejest juz dostepny brak produkcji

tylko na aukcjach Allegro np.

po softmod np. Omega, UnionCatalyst masz 9700 Pro z 8 potokowym renderingiem; 9550/9600 - XT tylko 4 wiec chyba wybor jest prosty

a rdzen z 275 spokojnie idzie na 500 na R9550 z 250 chula bez problemu na 400/450 do tego pamiatki w 9500 maja duzo nizsza wartosc ns

dla przykladu w r9550 5ns to 1000:5 masz max 200/400r +/-10% im mniej ns tym wiecej z nich wyciagniesz, a przecierz w 9500 sa mniejsze niz 4ns co wrozy duza moca OC 3,3ns BGA 300/600 - rzecz.

Aha. Teraz spojrzałem na dostępność produktu i … brak.

Więc to oznacza, że ta oferta jest tak “dla picu” :?:

na Allegro sa nawet wersje nowe ktore maja pelna zgodnosc

z directx 9,0C z kad oni to wzieli to newem ale kupowac sie oplaca bankowo za cene cos ok. 330 zl masz karte warta prawie 1:5/2 wiecej

to jest dopiero przebicie a softmod to nic innego jak programowe odblokowanie potokow czyli zadnego ryzyka

Dzięki za wyjaśnienie. Szkoda, że już tych kart nie produkują. To była prawdziwa okazja. Poza tym to jest 256-bit. Nowe karty się do tego nie umywają…

greghS pełnej zgodności to raczej nie będą miały bo aktualnie żaden radek nie ma pełnej zgodności z DX9.0c :stuck_out_tongue: Ale opłaca się kupować szczególnie gdy karta ma 128MB pamięci.