Radeon 9550 128 mb - najlepsze sterowniki

Temat rozpoczynam od nowa ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi wcześniej. Moje pytanie: Używać oryginalnych ATI, OMEGI czy XG WARCAT

Chodzi mi jedynie o wydajność w grach.

Słyszałem, że OMEGI najlepsze ale ja używam ATI

Najlepsze do tej karty są starsze catalysty 5.8:

http://hostuje.net/file.php?id=3b5eace2 … e364b69671

Zdecydowanie OMEGI, miałem poczciwego radka 9550 :smiley: i jechałem cały czas na omegach i było OK

http://www.omegadrivers.net/index.php?o … Itemid=125

Ok, zrobie tak: Zmierzę ilość FPS na ATI i na OMEGi, potem podziele się rezultatami.

Chętnie popatrzę na Twoje wyniki, ponieważ sam posiadam Radeona 9700 PRO w leciwym komputerku, na którym chcę postawić Win 98 do starszych gier.

dla mnie na Catalyst lepiej chodziło. Była to chyba 7 seria, miałem właśnie taką kartę jak Ty. :slight_smile:

Ehh, po wgraniu sterów omegi cos się skopało, bo jeszcze potem NET FRAMEWORKI wgrywałem,reinstaluje system, płynność badałem w fifie 10 na ATI było średnio 25 fps w grze i po -+15 na filmikach. Zobaczymy co po reinstallu.

Testowałem wszystkie sterowniki dostępne dla tej karty , sterowniki omegi spisywały się nie źle , ale jednak najlepiej się spisują sterowniki najnowsze ze strony AMD.

PS.

W fife 09 nie pograsz komfortowo na tej karcie a co dopiero w fife 10

Co ty gadasz:P Na najnowszych sterownikach ATI w rozdziałce 1280x1024 wysokich detalach i cieniach było ok 25 fps, ale było płynnie i nie zamulała fifa 10. Na sterach omegi i świeżym windowsie fifa MULI!! Jest około 5-6 fps mniej co katastrofalnie wpływa na płynność, deinstaluje ten ■■■■ i wgrywam oryginalne stery a ati.com

U mnie muli fifa09 ale moze jakis lepszy masz procek, jaki masz proc?

Pentium 4 3.0 i 1,5 gb ramu :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale podkręcasz karte na czas grania oczywiscie??

Ściągnij ATITool i kręć :smiley: Bez OC grałbym nadal w fife 08 a tak ma 10 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dobra, wgrywam najnowsze stery z AMD, ciekawe jaki będzie przyrost FPS :smiley:

No to masz lepszy proc, u mnie siedzi P4 1.8.

Co do OC to pewnie że podkręcam , nawet dobre wyniki miałem, ale Ty masz lepszy model do kręcenia bo ja mam ten model z 256MB pamieci

Ja mam 128 saphire, z wiatraczkiem, a nie z radiatorem ;PJak tylko skombinuje kase to kupuje 6600 gt, lub 6800

Dodane 28.02.2011 (Pn) 13:22

Ja mam 128 saphire, z wiatraczkiem, a nie z radiatorem ;PJak tylko skombinuje kase to kupuje 6600 gt, lub 6800

Hehe, znalazłem delikwenta który kradł mi FPS a nazywa się… odświeżanie! Po zmianie z 60 na 75 płynność wzrosła i jest miód :lol:

Jak bardzą ją kręcisz?? ja z 250/200 robie 375/223

Ja mam troche lepszy wynik , aczkolwiek to nie jest szczyt jej mozliowści , mam ją kręconą teraz na 400/480

Dude, u mnie w show 3d view jak wezme taktowanie pamięci na 230 to sieje artefakty :stuck_out_tongue:

zawsze możesz spuścić z rdzenia i dać więcej na pamięć

Podsumowując, według mnie nie ma większej różnicy pomiędzy tymi sterownikami, ja pozostane jednak przy sterownikach OMEGI. :smiley:

W nie których aplikacjach 3D niestety zobaczysz że jest różnica i że na sterach od AMD sie lepiej spisuje , no tak przynajmniej było u mnie