Radeon 9550 a Catalyst 6.5 lub Omega 3.8.252

Po instalacji sterów jak w temacie komputer się resetuje i odpalić go można tylko w awaryjnym. Czy ktoś miał podobny problem i jak się z nim uporał?

Ja miałem ale powodem był rozlany kondensator na płycie głównej. W jakiś sposób był odpowiedzialny za pracę karty graf. Na sterownikach domyślnych windowsa działała, kiedy instalowało się jakieś obsługujące zaawansowaną grafikę 3D, komp się resetował. Ale to specyficzny przypadek, jeśli tylko wymieniłeś stery na nowsze to nie sądzę żeby przyczyna była u ciebie właśnie taka. Pokombinuj z innymi wersjami sterowników. (starsze, bez ccc albo właśnie z nim jeśli instalowałeś dotychczas bez ccc).

A ja miałem problem z ustawieniami biosu :-x miałem poustawiane przy AGP fast write- enabled, wydaje mi się że to było to, ale na wszelki wypadek powyłączałem co się dało… Teraz jest ok! Sprawdź i daj znać jak poszło bo sam jestem ciekaw! Myślałem że tylko ja mam takie problemy…

Szybki zapis AGP jest wyłączony, a komp dalej się resetuje.

Domniemam, że coś jest nie tak z Catalyst 6.5.

Napisałem do ATI ale coś niespieszno im z odpowiedzią.

Jak mieliście ten sam problem napiszcie do ATI może ktoś będzie miał więcej szczęścia - i uzyska odpowiedź. Ja spróbuje jeszcze raz jak odpiszą to podzielę się tym na forum.

markosz : nie domniemaj… na pewno masz dobra ver. sterowników ? Wyczyściłeś kompa przed instalowaniem nowych sterów ? Możliwe że pliki od starych i nowych sterowników się zmieszały i ot cała filozofia.

Komp był czyszczony - zawsze tak czynię, a domniemanie bierze się stąd, że w pracy na radeonie 9600 jest ten sam problem.

No jeśli dwa różne kompy zachowują się tak samo na tych samych sterach to rzeczywiście sprawa jest jasna. Tylko co ty chcesz uzyskać pisząc do Ati? Co oni mają porawić te stery na twój wniosek i przysłać ci potem? Instaluj inną wersję która będzie działać i już :?

Nie liczę na to, że ktoś dla mnie będzie pisał stery. Weź pod uwagę to, że jeżeli faktycznie jest konflikt stery - procesor kary to problem będzie dotyczył tysięcy użytkowników.

Poza tym ATI nie ma możliwości sprawdzić oprogramowania na wszystkich kartach i konfiguracjach dlatego tylko od ludzi mogą dowiedzieć się, że coś nie zagrało.

markosz : a w pracy korzystałeś z tej samej paczki co w domu (przyniosłeś z domu) czy ściągnołeś ? Jeżeli ściągnołeś to czy było to te samo źródło co w domu ? Możliwe że paczka którą sciągnołeś była niedopracowana

omegę instalowałem z dwóch źródeł. Jak uzyskałem ten sam efekt to wyjątkowo ściągnąłem z ATI Catalyst 6.5. No i z tym samym skutkiem.

Obecnie nie mam czasu szukać co jest przyczyną więc spokojnie powróciłem do starej omegi.

pozdrawiam

markosz : wieć cośz kartą musi być nie tak, albo jakieś pliki są uszkodzone

Jakie to odkrywcze było :slight_smile: markosz wpadłbyś na to sam, ze jak coś nie działa to może znaczyć że jest zepsute? :stuck_out_tongue: