Radeon 9550 AGP - problem

Witam, niedawno wstawiłem do komputera kartę graficzną RADEON 9550. Zaraz po instalacji sterowników pojawił się problem. Komputer strasznie muli, gdy trzeba używać akceleratora(czytaj: Przy grach). Co najśmieszniejsze, Garry’s mod(modyfikacja do gry Half Life 2) działa sprawniej niż starusieńki Counter Strike 1.6(który strasznie “tnie” i zwyczajnie uniemożliwia granie).

Parametry komputera:

Procesor - Intel Celeron 1.7ghz

RAM - 512 mb

Karta graficzna - Radeon 9550(z najnowszymi sterownikami z ati.com)

Używam Windows XP Pro z service pack 2

Tak, zainstalowałem Directx 9c

to chyba wszystko, co istotne, prawda?

Czy ktoś z was zna rozwiązanie tego problemu?

I tutaj może być problem. Najnowsze sterowniki od ATI nie są przeznaczone dla Twojej karty graficznej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jak nie są, skoro właśnie najnowsze stery pasują do kart od serii 9500 do HD 4870x2?

One “pasują”, ale teoretycznie, według producenta ;]

Najnowsze sterowniki tworzone są z myślą o najnowszych układach graficznych. Najnowsze sterowniki mają jak najlepiej wspierać nowoczesne technologie nowoczesnych kart graficznych.

Producent sterowników już dawno nie pamięta o Radeonie 9550, dlatego starsze karty mogą pracować wysoce niestabilnie na najnowszej wersji sterowników. To się tyczy wszystkich kart graficznych.

Sterowniki do kart graficznych powinno dobierać się z okresów, kiedy to ta karta przodowała na rynku. Wtedy właśnie pod daną kartę pisane były sterowniki. Karta działa najstabilniej na sterownikach ze swojego okresu.

Darth ReX , mam nadzieję, że kiedyś będziesz miał możliwość zobaczyć różnicę w wydajności Radeona 9550 na Catlystach 5.8, a Catalystach 8.8.

Potwierdzam, te, które polecił mi seba86mu lepiej współpracują, problem zażegnany. Teraz pozostaje mi tylko ponowna instalacja Directxa(z instrukcji poleconej przez Ciebie dowiedziałem się, że powinno się to robić każdorazowo po instalacji nowych sterowników/wrzucenia nowej karty graficznej. Niby już “nie tnie”, ale przezorny zawsze ubezpieczony… :slight_smile: ). Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;]

Ja chyba mam podobny problem:

Kiedy miałem Xp profesional na radku 9550 grałem w TDU w rozdzielczości 800x600 z dużym fps-em.Niestety skończyła mi się licencja z podowu małych funduszów kupiłem XP Home i wtedy się zaczeło :frowning: TDU wcale nie chce chodzić na minimalnej rozdzielczości 640x480 anie na żadnej.FlatOut 2 po włączeniu najwyższych detali zaczął czasem się ciąć.Więc zainstalowałem najnowsze stery to nic nie pomogło ani nie ubyło klatek ani nie przybyło czy ktoś może mi pomóc :frowning: .Jeśli ma to związek z tematem :wink:

A instalujesz te same sterowniki, zainstaluj DirectX, do którego podał wyżej link seba86mu.

Filipster , więc Ty też wypróbuj sterowników ATI CATALYST 5.8, skoro posiadasz Radeona 9550.

Postępuj według instrukcji powyżej.

Ok spróbuję i dam odpowiedź :razz: