Radeon 9550 czy coś innego?

Ostatnio mam “drobne” problemy z moją kartą GeFroce 4 MX440 64DDR. A od dłuższego czasu i tak zastanawiałem się nad jej zmianą na Radeona 9550. Mam pytanie do posiadaczy “Radka”. Czy ta karta jest wydajna w grach? Czy opłaca się ją kupować? Jak nie to jaką inną w jej miejsce polecacie? A jeśli tak to, którą wersję Radeona 9550 wybrać?

Skok w wydaności będzie zauważalny w porównaniu z obecnie posiadaną przez Ciebie kartą. Poza tym ta karta legitymuje się bardzo wysokim współczynnikiem cena/jakość.

Zależy jakie kto ma wymagania. Ja na niej pogrywam w gry typu Call of Duty czy Morrowind i mi wystarcza. Jak będzie przy Doom3 czy FarCry to nie wiem, ale max detali nie pociągnie na pewno :slight_smile: Z tego co wiem jest to najtańsza karta z pełną obsługą DirectX 9.0 A czy ją kupić? Wszystko zależy ile masz funduszy. Im więcej tym lepiej, wiadomo. W cenie ok 300 zł to najlepszy moim zdaniem wybór. A polecam te karty prod Abit, Gigabyte, ew Saphire. Przy zakupie ważne żeby kupowany egzemplarz miał pamięci z niskimi czasami dostępu (max 4 ns) no i żeby nie był okrojony do wersji 64 bit - takie są tańsze ale wydajnośc jest bezporównywalnie gorsza. Dobre egzemplarze bez problemu kręcą się do wartości Radeona 9600XT - a więc kupując tę kartę można łatwo zwiększyć wydajność karty do modelu pare stówek droższego :slight_smile:

to zależy ile pieniążków chcesz przeznaczyć na karte graficzną. Może coś innego byś wolał zamiast 9550 ? 8)

powiem ci tak , ja gram w doom 3 z najwyzsza grafika (nie ultra jakosc tylko wysoka jakosc) na rozdzialce najnizszej i smiga az milo .

w 3dmark03 osiagam 3400 pkt. wiec nie jest to zly wynik jak na karte w takim przedziale cenowym.

Napewno milo sie zaskoczysz jaka mozna miec wydajnosc za stoaunkowo niska cene .

Karte podkreca sie dobrze, rdzen spokojnie idzie na 400 (u mnie) , z pamieciami to juz gorzej bo kreca sie slabo (ale to tylko w moim modelu saphire 256 mb) .

Za to karty od gigabyte maja podobno bardzo dobre pamieci i kreca sie jak marzenie wiec raczej radzil bym ci brac gigabayt .

Podsumowywujac , jezeli oczekujesz bog wie jakich fajrewerkow graficznych to raczej ich nieuzyskasz .

Ale w takie gry jak Doom 3 mozna sobie spokojnie pograc (tyle .ze liczy sie jeszcze jaki masz komp.) .

Jednym slowem , bardzo ta karte polecam :slight_smile:

Klin wszystko piknie, ale to zależy jeszcze jaki model radka 9550. Bo na każdym nie wyciągniesz tak samo :?

Myślę, żę około 250 zł mogę wydać. Czytałem o różnych modelach Radeona 9550. Zastanawiałem się nad tym:

  • taktowanie rdzenia: 250 MHz

  • pamięć: 128 MB

  • taktowanie pamięci: 400 MHz

  • typ pamięci: DDR (128bit)

  • typ złącza: AGP 8x

Zwykle R9550 mają po 128DDR (trafiłem też na 256DDR), ale różnią się od siebie typem pamięci i taktowaniem rdzenia. Na co zwracać uwagę jeśli chodzi o wydajność.

Jaką inną i wydajną kartę polecasz?

gównie patrz na taktowanie pamięci.

pytałem sie bo nie wiedziałem ile możesz przeznaczyć. Myślałem nad troche mocniejszym radkiem, ale za 250 zł to tylko 9550

A jakim i ile by kosztował mniej więcej?

myślałem nad :

Radeon 9550 XT Abit Xturbo Guru 128MB + DVI / tv-out 128-bit 429 zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15903

lub

Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB + DVI / tv-out 128-bit 379 zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

to są najmocniejsze 9550 8)

i można nimi wiele pokręcic :slight_smile:

karta dostaje mega kopa po podkreceniu :wink:

jak juz napisalem wyzej od gigabyte sa podobno najlepsze pamieci .

A rdzen przeciez musi pujsc !!

Ale jednak sa przypadki (jeden na sto) ,ze sie nieda podkrecic ale wtedy to trzeba miec bez kitu juz prawdziwego pecha :-x :-x

ja polecam Gigabyte mam ja podkrecona na 390/450 i lata az miło a kopa dostaje ze hej. Podstawa to dobry układ chłodzący dalej to juz z górki.

moj GB leci na 378/525 :slight_smile:

Polecam radka 9550 gigabite po podkręceniu dostają speeda

ciekawa teoria :roll: Może byś przydał jakis konkretny model bo ich jest od groma i troche :lol:

np. ten: http://sklep.benchmark.pl/pelny_12467.html

lepjej wes cos z ge force bo nie mam zaufania do radeona

a miales kiedys radka ? ja kiedys tez tylko geforce ale radki to jest cos stosunkowo tanie i wydaje :stuck_out_tongue: zalezy kto ma jakiego wymagania ja nie krecilem grafy i jestem zadowolony a jesli chodzi o temat to lepiej dac troszke wiecej pieniazkow 300 - 350 zl i cieszysz sie widokiem grafiki na monitorze a jesli lubisz krecic to tez zdecywanie radek 9550 nadaje sie do tego

Ja polecam Gigabyte Radeon 9550 spokojnie można podkręcić do Radeon 9600 :slight_smile: