Radeon 9600 PRO mało wydajny na moim PC?

(Adziok Gorzow) #1

Mam już zebrane fundusze na zakup Radeona 9600 PRO jaką nową kartę…zapytałem się informatyków o dokładną cenę i co się okazuje :?: odpowiedzieli mi, że karta ta przy moim komputerze będzie mało wydajna, tzn nie będzie pokazywać swojej całej jakości.

Mam procek 1,5 GHZ , pamięć: 256 RAMU ,

Waszym zdaniem to prawda co powiedzieli mi informatycy :?:

(system) #2

no to powiedz tym informatykom żeby walneli sie w czache lecz można tak zrobić kupić 9550 Gigabyte za 225zł i dokupić 256 ramu to by było najlepsze rozwiązanie jak masz kapuste to kup 9600 pro i ram bo 512 ram dla nowych gier to już standart a procek ci narazie wystarczy 8)

(Koks497) #3

a jaki ten procek jest ?

Jakis Athlon ? czy co takiego.

Czasami bywa tak ,ze gdy procesor jest slalaby to faktycznie karta graf. niepokazuje wpelni tego co potrafi .

Podaj dokladniejsza specyfikacje procesora :stuck_out_tongue:

(Lee Gothic) #4

Punkt 1. - Dokup sobie RAM’u (Windows XP wymaga 512)

Punkt 2. - Możliwe, że Ci informatycy mieli na myśli twoją płytę główną.

Załóżmy, że karta graficzna to model AGP 8x, a Twoja płyta obsługuje tylko 4x. Logicznie rzecz biorąc, do chwili kupienia nowej płyty głównej, będziesz posiadaczem baaaaaaaaaaaardzo okrojonej karty.

Jeśli u Ciebie sytuacja jest podobna, informatycy mieli w 100% racje.

Sprawdź parametry swojej płyty w jakimś programie (np. AIDA32) i sytuacje będziesz miał czystą.

(Zolciak) #5

AGP4 i AGP8 to różnica 2fps w porywach więc nie wiem jak karta może być baaaaaaaaaaaaaaaaardzo okrojna…

(Adziok Gorzow) #6

Ok moment… jest tak… Radeona 9600 Pro sami mi polecili, nawet pytałem się o złącze… akurat ta karta miała 4x … moja płyta też obsługuje 4x…

Dokładniej:

Procesor: AMD ATHLON XP, 1466 MHz (11 x 333) 1700 +

Płyta główna: MSI KT3 ULTRA 2

Z dokupieniem Ramu nie byłoby problemu… ale czy płyta główna nie jest czasem do wymiany :?: :roll:

(Lee Gothic) #7

No widzisz, taka pierdułka, a cieszy :smiley:

(Zolciak) #8

VanTheMan dokup ramu to po pierwsze. Jak chcesz zmienić płyte to najlepiej na coś z NF2 żeby można było podkręcić tego 1700 ponieważ te procki świetnie się kręciły (nie wiem tylko jakie jądro bo Palmino było katasrofą).