Radeon HD 4850 ddr5 a zasilacz

Witam wszystkich użytkowników.

Niedługo będę szczęśliwym posiadaczem karty Radeon HD 4850 ddr 5, ale pozostała jedna kwestia. Mianowicie posiadam zasilacz z czarnej listy jakim jest Akyga 500W i mam 2 pytania:

  1. Jaka jest szansa, że ten zasilacz może zjarać mi cały komputer i czy wgl zaleca się podłączenie karty pod niego?

  2. Jeśli okazało by się że trzeba kupić nowy zasilacz, to oczywiście jaki (mój budżet wynosi 250zł), tak żeby było w miarę przyzwoicie.

Oto reszta podzespołów komputera:

Procesor: AMD Phenom II X4 850 procesor 3.30Ghz

Karta (obecna): Geforce gt520 2gb

Pamięć ram: 8gb (są włożone dwa 4gb)

Proszę o pomoc :smiley:

Widzę komputer gotowiec z allegro,wszystkie podzespoły są OK oprócz tego zasilacza,lepiej nie ryzykuj sprzedaj ten dołóż kasę i kup oryginalny,ponieważ nie warto jest ryzykować takiego komputera dla takiego marnego zasilacza.

Sam mam zasilacz NO Name i również będę zmieniać,nigdy nie wiadomo,co może się stać z komputerem na niepewnych zasilaczach.

Wyboru sam dokonasz na google jest czarna lista jakich się nie kupuje, a Twój budżet pozwala na kupno kozak zasilacza 500W markowego starczy spokojnie.

170zł

OCZ CoreXStream 500W

COOLERMASTER GX-550W

Coś tańszego

124zł

CHIEFTEC iARENA GPA-500S8 500W

Na przykład Fortron 550W

Lub Thermaltake Litepower Black 600W

Lub Corsair 550W BOX

Dziękuje za szybkie odpowiedzi, co do zasilacza to ten sprzedam, a zdecyduje się na któryś z tych podanych :slight_smile:

Co do karty to na Twoim miejscu grubo bym się zastanowił . Sam posiadam Asusa EAH4850 TOP i lipa . Niby karta fabrycznie podkręcona ale na tych ( fabrycznych ) wartościach karta pokazuje artefakty . Dopiero zmniejszenie wartości p + - 50 hz eliminuje ten drobny szczegół . Ogólnie w necie jest dużo informacji na temat tejże właśnie karty.Nie polecam.

Niestety potwierdzam, ja mam HD 4870 i też nie jestem z tej karty zadowolony, przekręcona w kosmos przez producenta i sporo problemów. W zasadzie trzeba by ją stale trzymać 50 MHz niżej.

Jeśli chodzi o zasilacz to XFX Core 450W będzie aż nadto i ten właśnie polecam.

Posiadam tę kartę i jest wydajna, ale bardzo się grzeje. Sugeruję ściągnąć MSI Afterburner i ustawić w nim żeby przy 60 stopniach i więcej wentylator wskakiwał na 100% obrotów. Do tego dorzuć sobie jeszcze sterowniki w wersji 11.11 dla największej wydajności:)

A gdzie w temacie jest mowa że karta jest fabrycznie podkręcona?

Lol ja nie napisałem że Twoja karta jest fabrycznie podkręcona , tylko zwróciłem Ci uwagę abyś przejrzał sobie net na temat problemów z tymi kartami bo jest ich całe mnóstwo . Więc nie oburzaj się tylko czytaj i bądź wdzięczny że ludzie choć troszkę interesują się Twoją sprawą i chcą dla Ciebie jak najlepiej . No chyba że masz pieniążków w bród i jak Ci się ta karta odwidzi kupisz sobie drugą . Sęk w tym że zapodałeś swoje zapytanie o wybór na forum a od tego jest forum aby wymieniać się spostrzezeniami oraz doświadczeniami z innymi . I nikt tu nie chce dla Ciebie jak najgorzej tylko jak najlepiej więc siedź cichutko i przyjmuj do wiadomości to co inni piszą . Pzdr .

ps. jeszcze raz naprawdę się zastanów co do karty ( na pewno nie 4850 )

A i jeszcze teraz zobaczyłem ze wcześniejszy post z zapytaniem był od sadaj72

więc sadaj72 nic ciekawego nie napisałeś więc skoro nic ciekawego nie miałeś zamiaru napisać to po co w ogóle się chłopie udzielasz , żeby chłopakowi zrobić jeszcze większy mętlik w głowie , takich pomagierów jak ty nie brakuje na tym forum i na wszystkich innych.

A skoro tak bardzo czujesz pragnienie wypowiedzenia się o dupie maryny to załóż sobie forum na tenże temat i tam wypisuj sobie co Ci się tylko podoba , na pewno znajdziesz wielu równych sobie i stworzycie nieziemski dialog którego już teraz Wam serdecznie gratuluję.

bez przesady, karta jest dobra, tylko głośna - mówimy tu o modelu 4850 ad vtx, bo raczej ten będziesz kupował. Rzeczywiście, słabo nadaje się do podkręcania, ale na ustawieniach fabrycznych daje rade i nie strzela fochów.

Karta u mnie nawet z obniżonymi taktowaniami z fabrycznych ( 680x1050 ) na 600x1000 lata jak szalona . I całe moje szczęście . Ale nie o to tu chodzi . Kiedy ją kupiłem (nowa) od początku miałem właśnie problemy z artefaktami i dopiero po obniżeniu jej wartości problemy ustąpiły . Chodzi tu o to że swego czasu siedziałem z nosem w necie i doszukiwałem się jakichś informacji lub rozwiązań które mogły by mi pomóc . Na takowe nie trafiłem ale za to znalazłem bardzo dużo właśnie informacji że u innych występuję własnie to samo.I chyba nie przesadzę ale wydaje mi się że własnie na temat 4850 było najwięcej problemów i narzekań .Net istnieje , można sobie poczytać .Ja w każdym bądz razie odradzam kupno karty z tej serii.

Problemy występują w referencyjnych wersjach, osobiście tego doświadczyłem, mój 4850 referent od Giga wyzionął ducha, prawdopodobnie coś z pamięciami, “trochę” się grzał (gpu 115, mem 125), po wymianie chłodzenia z temperaturami było lepiej ale i tak padł, wymienili mi na HIS icooler 4 (cisza, tem w idle 40, stres ok 60).

https://www.dropbox.com/s/zkheqmcg7wo311h/4850.png

tak wyglądają parametry mojej karty. Nie uświadczyłem żadnych artefaktów na stockowych ustawieniach, a mam ją ok roku.

jedyne problemy jakie uświadczyłem, to przy zabawie overdrive - przy 680 - 700 dla rdzenia obraz się wykrzaczał.

https://www.dropbox.com/s/mrxx6h9vr704hb9/4850_1.png - po podniesieniu zegara do 700 i pamięci do 1050 dalej stabilnie, chociaż temperatura wzrosła.

Coolweed

Jak wyglądały te artefakty? Tęcza kolorów czy czarne kwadraty?

Oj wybacz kolego, zapomniałem w jakim kraju żyje, zapytałem tylko czy karta z tematu jest fabrycznie podkręcona, ale ty musiałeś mi naubliżać.

@Papitanus

Jeżeli kupujesz kartę w sklepie to masz gwarancję (zwykle 2 lata), w razie problemów karta zostaje wymieniona na nową.

Referencyjne jednoslotowe modele były niestety bardzo kiepskie, tzn zbierały dobre recenzję z powodu sporej wydajności i dobrej ceny, ale strasznie się grzały przez co zwykle padały zaraz po gwarancji.

Czarne kwadraciki , nie za wiele ich było ale były . A to już swoje na głowie robi .A od około 2 lat latam na obniżonych taktowaniach z fabrycznych ( oczywiście jako sam model karty to karta jest bardzo wydajna bo nawet po obniżeniu taktowania karta sobie bez problemów radzi) ale nie o to tutaj chodzi . Skoro producent wypuszcza takie karty to powinno się obyć bez dodatkowych problemów . A tak pozostaje tylko niesmak .

CoolWeed

Czarne kwadraciki oznaczają za wysoką temperaturę, a nie artefakty. Oznacza to, że jest problem z obiegiem powietrza. U mnie pojawiły się kiedy dorzuciłem na slot niżej dźwiękówkę. Dodatkowo ten VTX, mimo, że się zaczął nagrzewać i migać kwadratami to nie raczył przyspieszyć wentylatora z 60% na 100% (prawdopodobnie zbyt wysoko ustawiona temperatura “krytyczna” w sterownikach, nieadekwatna do chłodzenia na tej karcie). Ściągnąłem MSI Afterburner i ustawiłem w nim ręcznie, że od 60 stopni wentylator ma chodzić na 100% (a program dodałem do autostartu). Temperatura spadła, a kwadraty zniknęły. Jeśli masz chwilę, to spróbuj tak zrobić i przywrócić fabryczne ustawienia. Może to pomoże. Jeśli tak, to daj znać w tym temacie:)

U mnie temperatura karty nie wykracza poza 50 stopni w stresie więc myślę że to raczej nie wina przegrzewania się karty , zresztą jak ją kupiłem to troszkę potem się bawiłem i nawet jak na sztywno w CCC ustawiałem wentyl na 100% artefakty jak były tak były .

przepraszam karta w stresie ma 52 stopnie

52 stopnie? To ja mam wentylowaną obudowę Gladius M40 i przy tym chłodzeniu karty mam 50 stopni na pulpicie, a 60+ w grach. Dziwne.