Radeon HD 4870 X2 vs 4870 CF?

Witam.A więc tak mam mega dylemat teraz.Posiadam 4870 i czaje się na Crossfire,ale mam teraz taki dylemat.W sklepie Icomp pojawił się już w sprzedaży Radeon HD 4870 X2 w cenie 1299zl.Myślałem że będzie dużo droższa,a tu niespodzianka niezła i teraz nasuwa się pytanie,czy dożucać kolejna 4870 i łączyć w CF czy zmiana na Radeon HD 4870 X2?Koszt CF dużo wyższy,chodz te pare zł to nie broblem.Problem mam taki czy ten nowy Radosław będzie wydajniejszy od CF czy też nie?Chodz w sumie to praktycznie to samo,ale Radeon HD 4870 X2 ma 2gb pamięci w CF nadal będzie 512mb.I może być bardziej zoptymalizowany.Gł. chodzi mi o wydajnośc.Czy CF czasami nie będzie w tym momencie błędnym posunięciem?Doradzcie coś lub podajcie swoje propozycje,wiem że trzeba czekać na konkretne wyniki,ale może coś zasugerujecie.Pozdrawiam.

Patrząc na doświadczenia z przeszłości x2 będzie może marginalnie wolniejszy od dwóch w cf kart, ale tym razem x2 nie ma niższych taktowań w porównaniu do kart z pojedyńczymi gpu i dla każdego gpu jest właśnie 1gb ramu zamiast 512mb… Przyszłościowo x2 będzie lepszy, poza tym sporo odzyskasz ze sprzedaży obecnej karty i nie wyjdzie to zbyt drogo.

Cena wyjątkowo korzystna, ja bym poczekał na testy czy zwiększona ilość pamięci Ram faktycznie daje większa wydajność, wstrzymaj się do pierwszych testów.

Nie ma różnicy do 1920x1200 żadnej chyba że 2560x1600.Testy są kart z 1GB i widac że nie ma.

Masz już jedną 4870 i jak masz płytę na x38/48 to dokupuj drugą.Jak na p45 to daj sobie spokój z CF.

Opcja dwa:szybko sprzedawaj 4870 to nie starcisz bo cena po 12 poleci do dołu i X2.

Ja bym ci radził to upychać i mimo wszystko kupować X2. Zawsze jest możliwość dalszej rozbudowy, jedna karta powinna pobierać też nieco mniej prądu od dwóch, no i masz praktycznie najwydajniejszą kartę graficzną na rynku.

dokładnie, sprzedaj swoją i kupuj x2, dodatkowa pamięć pomoże uzyskać większe rozdzielczości :smiley:

ale cena to jednak taka dobra nie jest względem wydajności. Ale kupuj. I tak popieram.

A skąd wiesz jaką będzie miał wydajność?

http://pcper.com/article.php?aid=590&type=expert

fajny test

Na przykład dlatego ze jest juz dostępny w necie.

Wersja z 1gb ramu, będąca w cenie gtx280, a będąca od niego wydajniejsza. Raz szybsza, raz wolniejsza od dwóch 4870 w cf, pobiera te 20W mniej. Cene w icompie ma niższą o 100zł niż 2x 4870 (ale wg icompu wersja 2gb). Więc gdzie tutaj widać aby nie opłacało się jej brać? Albo 4870 albo 4870x2 i tyle. Dodatkowo jeśli ktoś będzie chciał sobie sprawić chłodzenie wodne to lepiej sobie poradzi z jedną kartą jak wyjdą pasujące bloki.

@maxforce - widzisz za 1000zł można mieć monitor który ma rozdzielczość fullhd i widać różnicę w dzisiejszych grach… co będzie w tych które wyjdą w przeciągu powiedzmy przyszłych 6 miesięcy? Jeśli coś to zapewne odworowanie vantage’a…

Fajny link ziomas.Nie wygrzebałem tego linku hmm ciekawa sprawa.Wychodzi na to że CF kończy się na rozdziałce 1600x1200 i wyżej.Przy 1280x1024 daje rade.Ale nie zamierzam grać non top na 19-calowym monitorze,właśnie w niedalekiej przyszłości czaje się na zakup jakiegoś monita 24cale.Także chyba X2 by wtedy wygrywał i jakby lepsze posunięcie na przyszłośc takie moje rozumowanie jest,ale może jestem w błedzie.W tym sprzęcie ciężko jest cos określić na przyszłośc.

No jeśli chodzi o CF to według testu komputer świat:

Po dolożeniu 1 karty w CF wzrtost wydajności o 60-70%

Przy pracy z 3 kartami wzrost 50% względem dwóch

Przy pracy z 4 kartami wzrost 30-40% względem 3 kart.

To jest dopiero czad http://nvision.pl/art-202/Nadchodzi_Int … ntela.html

Intel Larrabee zgapili od AMD Fusion…

na coś takiego właśnie mi to wygląda.

Radeon HD 4870 X2 jest bardziej opłacalny od CF, więcej pamięci - większa rozdzielczość, a i tak wybija w kosmos nVidie.

kronic , jaki chipset płyty głównej?

E Panowie testował ktoś bety 8.8??

Ci jak coś dowalą to boki zrywać http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,58938/ ale zaporowa cena;]

Ja mam X-38

Nie ma tragedii, nikt nie ma na stanie, oni będą mieli zapewne pierwsi, to wciąż mniej więce 2x 4870. Inna cena jaką widziałem to 1300zł ale jakie będą faktycznie okaże się jak karty przypłyną :smiley: