Radeon HD 4870 X2 vs 4870 CF?

kronic , jesteś gotowy sprzedawać na allegro niedawno kupioną kartę?

Czemu pytasz?

Bo jakbyś nie był gotowy, to nawet nie ma co myśleć o hd4870x2, bo co zrobisz ze starą? :slight_smile:

No i wszystko jasne.Jedyną rzeczą pozytywną miedzy X2 a 4870 CF to pobór prądu w idle bo w stresie identyczny.Wyniki testów zagranicznych pokazuja identyczną wydajność,a czasami lepsza 4870 CF lub nieraz minimalną przewagę X2.Jedynie przemawiającym faktem zakupu X2 jest cena oraz 2gb pamięci dla osób posiadających monitor min 24 cale to dopiero odczują te 2 gb przy rozdziałce 1900x1200.Mi sie wydaje że trzeba poczekać na rewizje GTX 280 w technologi 55nm.Pewnie przyspieszą teraz premierę i może się okazać ze pojedyncza karta będzię tak samo wydajna lub może i szybsza od X2 i w tej samej cenie.W jednym z zagranicznych testów widziałem pobór prądu Quad CF który wyniusł w stresie 820w ;];] hehehe to już trzeba mieć oddzielny agregat w domu żeby sąsiadowi telewizor nie przygasał jak gramy hehehe;]

Nowa rewizja nie będzie szybsza, ale powinna w sli brać już mniej niż te 0,5kW. Nie wiadomo jak będzie miał się ten proces technologiczny w porównaniu do ati, tak czy siak jeśli zostanie wypuszczony radeon z gpu o powierzchni nieco większej od r770 i na dodatek w 45nm procesie to z dużym prawdobieństwem za rok będzie kolejny wielki 2x skok wydajności z pojedyńczego gpu (w mocy obliczeniowej nawet większy).

Czyli mowisz że nie opłaca się czekać na tego nowego GTX-A?Nie będzie złym posunięciem dokupienie 4870 i zapodanie w CF na dzień dzisiejszy no i tak żeby to starczyło chociaż na poł roku;]

Ja tam cf bym nie robił tylko przy pojedyńczym 4870 pozostał, jeśli masz za dużo pieniędzy do wydania to wrzuć na lokatę 6/12 miesięczną, albo zainwestuj w coś na giełdzie :stuck_out_tongue:

nie bo on nie przyśpieszy, tylko zmniejszy się zużycie prądu, i temperatura, więc to zależy, masz za dużo kasy to kup drugą HD4870, a jak nie chcesz wydać 700zł to nie wydawaj, proste :wink:

i tak każda gierka na full detalach w 1660x900 (czy coś takiego) ci pójdzie (z wyjątkiem Krejzisa)

No teraz też tak się zastanawiam głeboko.Za 2-3 miechy chciałem zmieniać monit na jakiś 24 cale,ale oczywiście tylko na matrycy PVA żadnych TN no i może lepiej i szybciej kupić monit jak drugą grafe?Kurcze w dobrej cenie jest teraz 24" Hyundai W241D na matrycy S-PVA z HDMI,troszke mnie przeraża że to Hyundai,ale z tego co wygrzebałem matryce robi im Samsung czyli jeden pies zobaczcie ten monit

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,48087/

No nie wiadomo bo ma mieć pamięci GDDR5

Nowe Radeony z tego co czytałem mają być w tech. 40nm

Pamięci same grafiki nie policzą, już mają bardzo wielką przepustowość pamięci dzięki szerokiej magistrali, jak dorzucą pamięci z zapewne zdecydowanie gorszymi timingami to różnica może być żadna, ale przynajmniej dodatkowo pcb będzie dzięki temu tańsze.

Tym lepiej, byle proces był oparty o ten z nowych procesorów, wtedy będzie duża różnica w wydzielanym cieple.