Radeon HD3450 (AGP) - zawieszanie podczas downloadu


(Horacy66) #1

Witam!

Mam pewien problem z niedawno zakupioną grafiką (Ati Radeon 3450 512MB 64bity AGP), zaraz po zamontowaniu i uruchomieniu komputera stawał mi na biosie na "CHECKING NVRAM". Powkładałem karty PCI w inne sloty wyczyściłem CMOS i ruszyło. Myślałem że to koniec problemów, jednak gdy tylko włączył się komputer i podłączyłem neta w celu ściągnięcia nowych sterów komp się zawiesił. Poszedł twardy restart i nadal to samo, pomyślałem pewnie jakiś konflikt przerwań albo coś wyłączyłem w BIOSie COMy, żeby zmienić IRQ. Dobra komp wstaje nie zawiesza się, wgrałem stery z płyty wszystko cacy, tylko patrze w Menedżerze urządzeń jakieś PCI Device nie zainstalowane przeinstalowalem stery od płyty głównej - nadal to samo. Wszystkie urządzenia działy więc wyłączyłem je. Aktualnie mam taki problem - gdy ściągam coś z neta albo oglądam jakies filmiki w flashu komp poprostu sie zawiesza, czasami zgaśnie grafika (czarny ekran) czasem poprostu zawiecha. Podczas zwykłego użytkowania, nawet podczas grania w jakiekolwiek gry nic się nie dzieje. Sprawdzałem zasilacz, wymieniałem karte lan wyciągałem wszystkie inne urządzenia z PCI, zmieniałęm gniazdo karty LAN (wtedy znów były problemy z CHECKING NVRAM). Jakieś porady sugestie? Dodam tylko jeszcze że przeinstalowywałem Windowsa, sprawdzałem inne pamięci, BIOS najnowszy - że format nie wchodzi w gre bo to komputer firmowy z poodpalanymi bazami danych.

Konfiguracja kompa:

Procek: Athlon 2400+

MOBO: MSI KT4V

Grafa: ATI HD3450 (Asusa), wcześniej GF4

Pamięć: 1 GB (w 3 kościach 2x 256 i 1x 512)

Dysk: WD 80GB

System: XP SP2

Jeśli to możliwe to prosze o pomoc.

Pozdrawiam


(mati75) #2

jaki masz zasilacz?


(Mariosti*) #3

Ten radeon nie ma natywnego interfejsu AGP przez co wykorzystuje mostek konwertujący interfejs pcie na agp. Zwykła wersja catalystów nie ma do niego sterownika. Dlatego zalecam wersję dla zintegrowanych kart graficznych (Motherboard/Integrated Video Drivers).

Do zwykłych catalystów byćmoże pomocny okaże się agp fix, ale go nie testowałem więc nie wiem czy działa równie dobrze co sterowniki do igp http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... otfix.aspx

Dodatkowo jeśli procesor ten (nieposiadający zestawu rozszerzeń sse2) osiaga taktowanie powyżej 1900MHz catalysty będą próbować korzystać z instrukcji sse2 to będzie skutkować zawieszeniami systemu (bsod). Rozwiązaniem jest zaaplikowanie specjalnego patch'a w trybie awaryjnym na zainstalowane catalysty:

http://code.bastart.eu.org/csapatch/

Więcej informacji po angielsku:

http://www.vgaforum.com/showthread.php? ... c4&t=21035


(Horacy66) #4

Mój zasilacz to I-Box 350W

Próbowałem z fixem do AGP i z patchem do sse i nadal to samo jak tylko zaczne coś ściągać komp po kilku sekundach sie zawiesza.