Radeon HD3470 - nowsze sterowniki

Witam ,posiadam tą grafę w laptopie (Toshiba A300 Satellite) ,sterowniki są jeszcze z epoki kamienia łupanego tzn . z czasów jej (laptopa) premiery . I teraz nasuwa się pytanie ,ponieważ wiem że stare karty graf. miały blokadę na nowsze sterowniki to czy mogę spokojnie zaktualizować u siebie - nie wiem czy moja pochodzi z tamtego okresu i nie chce aby coś się spartoliło .Jeżeli jest pytanie po co - 1sze ponieważ jedna z gier potrzebuje nowszych ,2gie w celu posiadania najaktualniejszej wersji jeżeli to możliwe - podobno poprawia wydajność z tego co wiem .

Najpierw sugerowałbym zajrzeć na stronę producenta czy nie ma na jego stronie w dziale download jakiś nowszych sterowników. A potem na stronę AMD.

Pobierz i uruchom: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

Może zaproponuje Ci coś nowszego? Przed ewentualną aktualizacją sterowników zrób jednak punkt przywracania systemu dla partycji C. W razie niepowodzenia, zawsze można wrócić do tyłu. Laptopy (niektóre) nie bardzo tolerują aktualizowanie sterowników graficznych ze stron innych, niż strona firmowa samego laptopa.

Przeniesione z działu System operacyjny Windows Vista.

Na stronie producenta są tylko te co mam zainstalowane ,nowszych brak co niekoniecznie musi świadczyć o tym ,że sprzęt nie toleruje a to że producent nie zaktualizował bazy .

To, czy sprzęt toleruje sterowniki firmy AMD, możesz się z łatwością przekonać. Wystarczy wykonać pierwszą część mojej poprzedniej rady, czyli: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

Hej,

A nie możesz uruchomić procesu aktualizacji bezpośrednio z ustawień sterowników - w przypadku ATI po uruchomieniu głównego okna panelu sterowników można wybrać opcję Check for updates. Próbowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy to tylko wykrywa czy do tego ściąga od razu ,że tak zapytam coby fajerwerków nie było potem ?

@up ,jeszcze nie próbowałem

To, co ja proponuję wykrywa i pozwala pobrać lub nie. Jak sobie nie życzysz, to nie pobierasz. Masz tam wolny wybór. Aplikacja może też Ci nic nie proponować, bo niczego lepszego nie ma w bazie ATI/AMD. Przed instalacją nowych sterowników zawsze wykonuj punkt przywracania systemu, to nie będzie - w razie draki - “fajerwerków”.

Ok ,dzięki ,stwierdza iż nie ma lepszych . Btw ,a jakby 'na siłę ’ zainstalować najnowsze stery to co by się stało ?

Prawdopodobnie nie dały by się zainstalować. Z komunikatem, że nie widzą odpowiedniego sprzętu.

Hej,

Jeśli będzie to instalacja przez program, to - tak jak pisał Poraj - instalacja zakończy się niepowodzeniem i komunikatem o braku zgodnego sprzętu. Jeśli natomiast wymusisz instalację na przykład przez aktualizację sterownika z menadżera zadań i mimo ostrzeżeń zainstalujesz błędny sterownik, to przy starcie systemu zamiast pulpitu, zobaczysz BSOD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź ,od razu piszę ,że ten model nie przyjmuje nowszych wersji ,co dla mnie jest bez sensu skoro najnowsze i tak obsługują HD3xxx to raz a dwa ,że producent blokuje .

Ba! Widzisz, jest tak, jak pisałem w pierwszym poscie. Twój laptop nie toleruje innych sterowników jak tylko Toshiby. Wiele firm laptopowych podpasowuje sterowniki - szczególnie graficzne - pod swój sprzęt i nic na to nie poradzisz. Zawsze , podkreślam zawsze, kupując laptopa trzeba się liczyć z góry z tym, że aktualizacja sterowników może być możliwa tylko i wyłącznie ze stron firmowych laptopa.