Radeon HD3470 - nowsze sterowniki


(mordix) #1

Witam ,posiadam tą grafę w laptopie (Toshiba A300 Satellite) ,sterowniki są jeszcze z epoki kamienia łupanego tzn . z czasów jej (laptopa) premiery . I teraz nasuwa się pytanie ,ponieważ wiem że stare karty graf. miały blokadę na nowsze sterowniki to czy mogę spokojnie zaktualizować u siebie - nie wiem czy moja pochodzi z tamtego okresu i nie chce aby coś się spartoliło .Jeżeli jest pytanie po co - 1sze ponieważ jedna z gier potrzebuje nowszych ,2gie w celu posiadania najaktualniejszej wersji jeżeli to możliwe - podobno poprawia wydajność z tego co wiem .


(Pablo79) #2

Najpierw sugerowałbym zajrzeć na stronę producenta czy nie ma na jego stronie w dziale download jakiś nowszych sterowników. A potem na stronę AMD.


(system) #3

Pobierz i uruchom: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

Może zaproponuje Ci coś nowszego? Przed ewentualną aktualizacją sterowników zrób jednak punkt przywracania systemu dla partycji C. W razie niepowodzenia, zawsze można wrócić do tyłu. Laptopy (niektóre) nie bardzo tolerują aktualizowanie sterowników graficznych ze stron innych, niż strona firmowa samego laptopa.


(rgabrysiak) #4

Przeniesione z działu System operacyjny Windows Vista.


(mordix) #5

Na stronie producenta są tylko te co mam zainstalowane ,nowszych brak co niekoniecznie musi świadczyć o tym ,że sprzęt nie toleruje a to że producent nie zaktualizował bazy .


(system) #6

To, czy sprzęt toleruje sterowniki firmy AMD, możesz się z łatwością przekonać. Wystarczy wykonać pierwszą część mojej poprzedniej rady, czyli: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx


(Dimatheus) #7

Hej,

A nie możesz uruchomić procesu aktualizacji bezpośrednio z ustawień sterowników - w przypadku ATI po uruchomieniu głównego okna panelu sterowników można wybrać opcję Check for updates. Próbowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(mordix) #8

Czy to tylko wykrywa czy do tego ściąga od razu ,że tak zapytam coby fajerwerków nie było potem ?

@up ,jeszcze nie próbowałem


(system) #9

To, co ja proponuję wykrywa i pozwala pobrać lub nie. Jak sobie nie życzysz, to nie pobierasz. Masz tam wolny wybór. Aplikacja może też Ci nic nie proponować, bo niczego lepszego nie ma w bazie ATI/AMD. Przed instalacją nowych sterowników zawsze wykonuj punkt przywracania systemu, to nie będzie - w razie draki - “fajerwerków”.


(mordix) #10

Ok ,dzięki ,stwierdza iż nie ma lepszych . Btw ,a jakby 'na siłę ’ zainstalować najnowsze stery to co by się stało ?


(system) #11

Prawdopodobnie nie dały by się zainstalować. Z komunikatem, że nie widzą odpowiedniego sprzętu.


(Dimatheus) #12

Hej,

Jeśli będzie to instalacja przez program, to - tak jak pisał Poraj - instalacja zakończy się niepowodzeniem i komunikatem o braku zgodnego sprzętu. Jeśli natomiast wymusisz instalację na przykład przez aktualizację sterownika z menadżera zadań i mimo ostrzeżeń zainstalujesz błędny sterownik, to przy starcie systemu zamiast pulpitu, zobaczysz BSOD.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(mordix) #13

Dzięki za odpowiedź ,od razu piszę ,że ten model nie przyjmuje nowszych wersji ,co dla mnie jest bez sensu skoro najnowsze i tak obsługują HD3xxx to raz a dwa ,że producent blokuje .


(system) #14

Ba! Widzisz, jest tak, jak pisałem w pierwszym poscie. Twój laptop nie toleruje innych sterowników jak tylko Toshiby. Wiele firm laptopowych podpasowuje sterowniki - szczególnie graficzne - pod swój sprzęt i nic na to nie poradzisz. Zawsze , podkreślam zawsze, kupując laptopa trzeba się liczyć z góry z tym, że aktualizacja sterowników może być możliwa tylko i wyłącznie ze stron firmowych laptopa.