Radeon HD4850 vs GeForce

Radek naogół tak ma, że jest słabszy w starszych tytułach, ale taki rozdźwięk jest tylko efektem różnic w konfiguracji albo różnicy w ustawieniach.

500 fps to zdecydowanie za dużo, ustawia się zwykle max 70-100.

Po drugie - bierz Radeona, po prostu lepszy stosunek cena/jakość.

Pozdrawiam

OMG!!

HD4850/9000GTX ta sama cena.

Po 2. geforce lepsze :smiley: i się nie grzeje :slight_smile:

LEPSZE I SIE NIE GRZEJE :hahaha:

Dobry żart, naprawdę :lol:

Lepszy? GDZIE?

Nie grzeje się? HD 4850 ma porównywalne lub nawet o parę stopni niższe temperaturki.

Przy wyłączonym kompie to nie grzeje się :lol:

może przedstaw jakies argumenty bo to co piszesz to totalna bzdura jest, jakoś w testach 4850 wypada lepiej i jakoś nie wziełes tego pod uwagę co ?

Cs na pewno był dobrze skonfigurowany i w dodatku na tych samych ustawieniach! Cena jest podobna tych obu kart. No w testach wypada lepiej ten radeon ale wydajność w cs i wiedzmin ktore ja testowałem mnie zaskoczyła Przegral radek!

A co do tematu to zauważyłem że ostatnio wszystko zdrożalo karta radek hd4850 w ciągu 2 dni zdrożał o 50 zł !!

Powiedz mi w jakim kompie siedzi radek a w jakim geforce ??

Pytałem o FPS w wiedźminie i na jakich ustawieniach dokładnie obie gry ??

Jaka wersja sterowników ??

Radek na e7200 ram 2 gb zasiłka 450w

GeForce na e5200 ram 2gb zasiłka 50w

Ilość fps to: radek ok.60 GeForce ok.70 (Wiedzmin)

Ilość fps to: radek 100 GeForce ok.500 (counter strike 1.6)

Ustawienia w cs to rodziałka 640 x 400 czy jakoś tak kolory na hight i open gl (czyli all na najwyższe)

Ustawienia wiedźmin to all na hight nie wiem dokładnie bo oni mi pisali ze na najwyzszych detalach wiedźminie;p

A o sterownikach nie wiem sorki :stuck_out_tongue: :evil:

Rozdziałka 640x400 :hahaha:

Dzisiaj kart nie testuje się już w tej rozdzielczości…

1280x1024 to minimum.

i idąc tym tokiem myślenia to i hd4870x2 by pewnie przegrał :smiley: :smiley: :smiley:

widac z jakimi poważnymi testerami mamy do czynienia co Darth rex ? :smiley: :smiley:

No pewnie by przegrał :smiley: Na wstępie stary CS nie obsługuje żadnych wynalazków w stylu CF czy SLI, więc od razu połowa mocy, potem tylko uwalić kartę tak samo jak HD 4850 (słabo radzi sobie w tak marnych rozdziałkach) i mamy to samo :lol:

Ok przetestowałem i jest podobna sytuacja Radeon 100fps GeForce ok.450 fps rozdziałka 1024 na xxx bo nie pamietam dokładnie

to kup sobie tego gf który w testach na dwóch portalach o sprzęcie wypadł gorzej od 4850, twój wybór twoja kasa

9800GTX+ jest lepszy od tego radeona

lepszy ale za cene 9800gtx+ mamy hd4870 który jest dużo lepszy :slight_smile:

Eeee…

GTS 150(wkrótce) = 9800GTX+ = 9800GTX = 8800GTS 512…

To jak stwierdziliśmy, że 8800GTS/9800GTX jest słabszy, to jak 9800GTX+ raptem miałby być szybszy? :expressionless:

Czy ten procek e5200 nie jest czasem podkręcony ??

ciekawe, bo kolega ma tego Radeona przy e8400 i ma 475 fps w CS a drugi kolega ma 440 fps przy GeForce 9800GT procek taki sam.

Coś z tym kompem co w nim siedzi Radek jest nie tak.

Darth ReX , wg. tego arta na PurePC co podałem w pierwszym poście:

to jest oparte chyba na zagranicznej recenzji.

radek miał 100fps bo w CS miałeś ustawione fps_max na 100 a nie 999 :stuck_out_tongue: a z resztą 100fps zobaczysz tylko na monitorze z odświerzaniem 100Hz… twój ma raczek 60Hz (LCD) albo 85Hz (CRT)