Radeon HD5750 nie działa

(Kamil012293) #1

Witam! Mój problem dotyczy Radeona HD5750, a mianowicie kupiłem go nowego w sklepie i gdy podłączyłem do komputera nie chce mi w ogóle odpalić komp. Jest podłączona pod PCI-E x16 i zasilanie 6 PIN. Są takie chwile że komp mi wystartuje ale grafika za to nie. Proszę o pomoc w tej sprawie. Aha podaje specyfikacje komputera:

-Pamięć DDR2 2GB

-Procesor Athlon x2 2,8 GHz

-Zasilacz 420W

-Płyta główna Asrock N68-S AM2+/AM3

Myślę że tyle wystarczy.

(suchmen) #2

Masz za słaby zasilacz.Przykro mi.Nie włączaj kompa na siłę bo spalisz

(Kamil012293) #3

a jakiej mocy polecasz zasilacz??

(Strzala125) #4

Zmień zasilacz na ok. 500 (chyba tak) usuń stare sterowaniki z karty i upewnij się czy ją dobrze docisnołeś. :slight_smile: A jaka marka tego zasilacza?

(xomo_pl) #5

w instrukcji /na pudełku od karty powinno pisać jaki zasilacz (ile wat) jest zalecany dla tej karty ale napewno minimum 500w...

(Strzala125) #6

Ale chodzi ci o samą kartę nie o cały sprzęt. Co nie? Bo ja mam zamar kupić Hd4650 - wystarczy. Jak dla mnie narazie

(Adalbert) #7

Taa, za słaby zasilacz... Zobaczcie najpierw ile takie zestawy ciągnął...

volt01, podaj producenta i model zasilacza. Masz może jakąś inna kartę graficzną do sprawdzenia zestawu?

(witek-pl) #8

Adalbert jedyny głos rozsądku a reszta szkoda gadać (jak się na czymś nie zna lepiej nie wprowadzać w błąd i nie wypisywć bzdur),,, btw moc całkowita nie jest tu najważniejsza a głównie moc na daną linię zasilania,,, jeśli to markowa zasiłka to powinna ruszyć z tym Radkiem tym bardziej że seria 5xxx ma mniejszy apetyt na energię (dodatkowo w trybie pulpitu, 2D, bierze b.mało prądu w stosunku do poprzedniej generacji kart) a reszta bebechów twojego kompa wcale nie jest prądożerna, inna sprawa gdy zasilacz jest noname (wtedy masz potencjalnego winowajcę, choć to nie pewniak)...

(Xeon Bloomfield) #9

Przypadkiem nie ma włożonej karty PCI-E 2.0 do slotu 1.0 ?

Patrzyłem na specyfikacje płyty głównej i nie było nigdzie, że obsługuje 2.0...

(fiero) #10

Nie ma znaczenia.

(Michalek226) #11

Podaj markę zasilacza.

(suchmen) #12

Oczywiście, że to wina zasilacza. Minimum dla tej karty to 500W wg.producenta

(Kamil012293) #13

Zasilacz mam Powertec. Aha i zapomniałem dodać że mam zintegrowaną grafikę na płycie głównej może to jest tez przyczyną tego problemu.

(suchmen) #14

Nie, zintegrowana grafika nie jest winą. Jak mówię, to wina zasilacza tylko i wyłącznie

(Adalbert) #15

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrz ... ocload.png to oczywiście pobór prądu z gniazdka przez całą skrzynkę razem z Core i7-965 Extreme Edition ES @ 160*24... suchmen poczytaj trochę i nie pleć bzdur...

Rozumiem, że przed włożeniem HD5750, komputer całkowicie sprawnie działał na zintegrowanej grafice?

Pierwszy problem pojawił się dopiero po włożeniu nowej karty graficznej?

Zmieniałeś coś w BIOSie?

-- Dodane 09.01.2010 (So) 11:27 --

"volt01, podaj producenta i model zasilacza." czekam jeszcze na konkretny model (jak by się dało to przydatne byłoby zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza)

(suchmen) #16

po co ma podawać model zasilacza skoro to nie wina zasilacza wg. was?

(Adalbert) #17

Chodziło o to, że 420W spokojnie by wystarczyło, było to ogólne stwierdzenie. Twój zasilacz jednak nie należy do najlepszych, dlatego chciałbym zobaczyć chociaż ile prądu teoretycznie może dać na linię +12V.

No i w dodatku na pytania nie odpowiadasz...

(suchmen) #18

420 może i by starczyło ale dobrej marki a nie jakiś no-name czy bardzo niskiej półki

(Kamil012293) #19

Proszę oto tabliczka znamionowa http://yfrog.com/iz1001256uj

Adalbert przed włożeniem karty wszystko działało normalnie, po włożeniu karty wystąpiły takie problemy ze nie chciał się włączyć komp tylko zakręcił raz wiatrak i diody zaświeciły i zdechł, po odpięciu karty i podłączeniu z powrotem do zintegrowanej wszystko ok, a i zdarzyło mi się ze jak podłączyłem do nowej karty to zaczęło działać tylko wszystko strasznie wolno działał zrobiło obciążenie i kable mi się zaczęły topić w zasilaczu a i w biosie tez próbowałem coś ustawić ale nic to nie dało i przywróciłem standardowe ustawienia.

(Ciuci) #20

Wyłącz zintegrowaną karte w biosie!