Radeon HD5750 nie działa

Witam! Mój problem dotyczy Radeona HD5750, a mianowicie kupiłem go nowego w sklepie i gdy podłączyłem do komputera nie chce mi w ogóle odpalić komp. Jest podłączona pod PCI-E x16 i zasilanie 6 PIN. Są takie chwile że komp mi wystartuje ale grafika za to nie. Proszę o pomoc w tej sprawie. Aha podaje specyfikacje komputera:

-Pamięć DDR2 2GB

-Procesor Athlon x2 2,8 GHz

-Zasilacz 420W

-Płyta główna Asrock N68-S AM2+/AM3

Myślę że tyle wystarczy.

Masz za słaby zasilacz.Przykro mi.Nie włączaj kompa na siłę bo spalisz

a jakiej mocy polecasz zasilacz??

Zmień zasilacz na ok. 500 (chyba tak) usuń stare sterowaniki z karty i upewnij się czy ją dobrze docisnołeś. :slight_smile: A jaka marka tego zasilacza?

w instrukcji /na pudełku od karty powinno pisać jaki zasilacz (ile wat) jest zalecany dla tej karty ale napewno minimum 500w…

Ale chodzi ci o samą kartę nie o cały sprzęt. Co nie? Bo ja mam zamar kupić Hd4650 - wystarczy. Jak dla mnie narazie

Taa, za słaby zasilacz… Zobaczcie najpierw ile takie zestawy ciągnął…

volt01, podaj producenta i model zasilacza. Masz może jakąś inna kartę graficzną do sprawdzenia zestawu?

Adalbert jedyny głos rozsądku a reszta szkoda gadać (jak się na czymś nie zna lepiej nie wprowadzać w błąd i nie wypisywć bzdur), btw moc całkowita nie jest tu najważniejsza a głównie moc na daną linię zasilania, jeśli to markowa zasiłka to powinna ruszyć z tym Radkiem tym bardziej że seria 5xxx ma mniejszy apetyt na energię (dodatkowo w trybie pulpitu, 2D, bierze b.mało prądu w stosunku do poprzedniej generacji kart) a reszta bebechów twojego kompa wcale nie jest prądożerna, inna sprawa gdy zasilacz jest noname (wtedy masz potencjalnego winowajcę, choć to nie pewniak)…

Przypadkiem nie ma włożonej karty PCI-E 2.0 do slotu 1.0 ?

Patrzyłem na specyfikacje płyty głównej i nie było nigdzie, że obsługuje 2.0…

Nie ma znaczenia.

Podaj markę zasilacza.

Oczywiście, że to wina zasilacza. Minimum dla tej karty to 500W wg.producenta

Zasilacz mam Powertec. Aha i zapomniałem dodać że mam zintegrowaną grafikę na płycie głównej może to jest tez przyczyną tego problemu.

Nie, zintegrowana grafika nie jest winą. Jak mówię, to wina zasilacza tylko i wyłącznie

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrz … ocload.png to oczywiście pobór prądu z gniazdka przez całą skrzynkę razem z Core i7-965 Extreme Edition ES @ 160*24… suchmen poczytaj trochę i nie pleć bzdur…

Rozumiem, że przed włożeniem HD5750, komputer całkowicie sprawnie działał na zintegrowanej grafice?

Pierwszy problem pojawił się dopiero po włożeniu nowej karty graficznej?

Zmieniałeś coś w BIOSie?

Dodane 09.01.2010 (So) 11:27

“volt01, podaj producenta i model zasilacza.” czekam jeszcze na konkretny model (jak by się dało to przydatne byłoby zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza)

po co ma podawać model zasilacza skoro to nie wina zasilacza wg. was?

Chodziło o to, że 420W spokojnie by wystarczyło, było to ogólne stwierdzenie. Twój zasilacz jednak nie należy do najlepszych, dlatego chciałbym zobaczyć chociaż ile prądu teoretycznie może dać na linię +12V.

No i w dodatku na pytania nie odpowiadasz…

420 może i by starczyło ale dobrej marki a nie jakiś no-name czy bardzo niskiej półki

Proszę oto tabliczka znamionowa http://yfrog.com/iz1001256uj

Adalbert przed włożeniem karty wszystko działało normalnie, po włożeniu karty wystąpiły takie problemy ze nie chciał się włączyć komp tylko zakręcił raz wiatrak i diody zaświeciły i zdechł, po odpięciu karty i podłączeniu z powrotem do zintegrowanej wszystko ok, a i zdarzyło mi się ze jak podłączyłem do nowej karty to zaczęło działać tylko wszystko strasznie wolno działał zrobiło obciążenie i kable mi się zaczęły topić w zasilaczu a i w biosie tez próbowałem coś ustawić ale nic to nie dało i przywróciłem standardowe ustawienia.

Wyłącz zintegrowaną karte w biosie!