Radeon hd5770, problem z kartą

Witam

Parę dni temu, tj piątek na obudowę mojego komputera dostało się kilka kropelek wody. Akurat grałem w jakąś gierkę i obraz zrobił się niewyraźny, od razu wyłączyłem komputer. Po próbie ponownego włączenia monitor nie wykrywał karty, wyświetłał się jedynie napis “no signal”. Wyjąłem kartę i dokładnie ją osuszyłem wraz z innymi komponentami komputera. Po tym wszystko zaczęło dobrze działać.

Aż do dzisiaj, rano kiedy włączyłem sprzęt napotkałem znów ten sam problem- monitor nie wykrywał karty i jedynie ‘no signal’. Długo próbowałem naprawić ten problem różnymi spobobami, aż po kilku godzinach po wyciągnięciu i ponownym włożeniu karty do slotu (najpierw innego niż domyślny) wszystko znów zaczęło dobrze działać.

Dlaczego tak się stało, czy da się jakoś sprawdzić co dokładnie jest nie tak? I drugie pytanie, czy serwis w takim wypadku przyjąłby mi kartę na gwarancję?

Zakładam,że problem jest po stronie karty graficznej, a nie po s tronie płyty głównej, dobrze myślę?

Mój sprzęt to:

Asrock M3A770DE

AMD Athlon II X3 440

Asus Radeon HD5770 512MB

OCZ Stealthxstream 2 600W

Samsung 500GB HD502HJ

Hmm… i tak dobrze że to woda a nie jakieś inne paskuctwo. Czy tuż po wylaniu się tych kropel wody słyszałeś jakieś trzaski, cokolwiek ? nawet syczenie ? I w ogóle w którym miejscu ta woda się przedostała, czy jesteś pewien że na karte graficzną. Teoretycznie jesli woda już wyparowała, a prawdopodobnie tak jest serwis uwzględni reklamacje, problem w tym że teraz nie wiadomo czy to napewno karta, może być płyta główna albo zasilacz. Musisz sam oszacować gdzie ta woda spłyneła. Aha oczywiście gdyby problem się nasilał częściej przy zgłaszaniu jakiejkolwiek reklamacji nie wspominaj o wylaniu się wody.

Nie było słychać żadnych dźwięków. No właśnie trudno mi powiedzieć gdzie dokładnie ta woda się przedostała. Na górnej części obudowy oraz z przodu mam takie kratki przez które mogła ona dostać się do środka.

A ile czasu minęło od tego zdarzenia ? Może już woda wyparowała całkiem i nic złego się nie przydarzy. Fajnie by było gdybyś przetestował inną kartę. Bo jeśli będzie to samo to będziesz przynajmniej wiedział że problem tkwi np w płycie głównej, wykluczysz kartę grafiki.

yarmel ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.