Radeon HD5770-wiesza sie system


(andre 28) #1

Witam kupiłem sobie kartę Ati radeon gigabyte HD5770 I mam problem otóż po odinstalowaniu starych sterów do karty poprzedniej zrobiłem restart kompa i wymieniłem kartę na nową i wgrałem nowe oprogramowanie ze strony producenta i jest lipa system windows 7 64bit cały czas się wiesza i to w taki sposób że nic nie można zrobić tylko restart pomaga, myślałem ze mam już może system padnięty ale po wgraniu nowego systemu windows 7 dzieje się to samo, próbowałem też na xp też jest problem nie działa nawet nieraz nie można odpalić systemu. Karta jest nowa ze sklepu. podaje parametry sprzętu.

płyta asus P5K/EPU

Procesor intel core duo CPU E8500

Zasilacz CHIEFTEC 600W

Pamięć 4 G

No i karta wyżej wymieniona.

Macie jakieś pomysły?


(Golden Finger) #2

andre 28 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się TYMI informacjami.


(suchmen) #3

Stawiałbym na zasilacz ale widzę, że nie jest zły i spokojnie uciągnie kartę, dlatego nie wiem co może być przyczyną. Na pewno prawidłowo podłączasz kartę do zasilania (chodzi mi o piny) oraz masz prawidłową jej temperaturę?


(Michal Kolatek) #4

Sprawdź kartę na innym kompie, to że jest nowa to nie znaczy że nie może być fabrycznie wadliwa. Zaktualizuj bios płyty na najnowszy, tylko na poprzedniej karcie bo przy zwisie na flaszu będzie większy problem.


(andre 28) #5

Bios mam najnowszy, a co do sprawdzenia karty na innym kompie to nie mam takiej możliwości. Macie jakieś jeszcze pomysły może ktoś miał już podobny problem?


(Michal Kolatek) #6

Podobnych było wiele, bo niektóre serie miały wadę, dlatego dobrze by było sprawdzić na innym kompie dla pewności, lub próbować wgrać hotfixa

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&show ... &p=7719311

http://www.hotfix.pl/hotfix-catalyst-10 ... -n2962.htm


(andre 28) #7

Ale po co wgrywać tego hotfixa przecież ta karta po włożeniu do kompa i wgraniu oprogramowania ze strony producenta powinna działać a tak nie jest ani pod systemem windows xp czy windows 7, tyle kasy wydane i tyle samo problemów.


(Michal Kolatek) #8

Masz opisane po co go wgrać, ktoś miał paski, zwisy, po wgraniu problemu brak

Artykuł o fixach dla HD4, bo tu widzę podobna postawa

http://www.techfanatyk.net/tag/radeon-problem/

Co ostatnio NV zrobiła

http://www.purepc.pl/sterowniki/wadliwe ... orce_19675

Przy Radeonie o ile czytałeś art na hotfix.pl co jest winne można się doczytać że to nie stery są winne tylko poprawka do Windowsa.


(andre 28) #9

Problem był w karcie okazało się że była felerna, wymienili mi kartę i teraz jest ok.