Radeon HD6850 i Samsung P2770HD - problem z Full HD

Witam!

Dziś dostałem PC-ta z kartą graficzną Gigabyte Radeon HD6850 OC. Podpiąłem ją do Samsunga P2770HD takim oto kablem - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=52_260&products_id=6763. Sterowniki do karty najnowsze. Efekt jest następujący: obraz jest nieostry, kolory paskudne a tekst taki jakby postrzępiony. Dodatkowo wyświetlany obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran, dookoła są czarne pasy. Czy może ktoś mi powiedzieć, o co tutaj chodzi? Jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o pomoc!

Dobrze by było jakbyś wrzucił screena.Ale chyba wiem o co ci chodzi.Miałem taki problem na karcie gigabyte 460gtx na monitorze samsung P2370HD,kabel hdmi miałem wraz z kartą.O ile pamiętam to zrobiłem coś takiego.Na pilocie (zakładam że masz monitor z tunerem) wciskasz “source” - tools - edytuj nazwę i wybierz PC.Może się mylę ale powinno być ok.

Rzeczywiście, kolory się poprawiły, wygląda to lepiej, jednak obraz zrobił się jeszcze mniejszy. Dodatkowo ostrość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Masz jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Trudno coś powiedzieć.Zamieść screena.Może spróbuj coś pozmieniać w ustawieniach karty graficznej (u mnie to jest panel sterowania nvidia ).No i w menu monitora.Rozmiar obrazu mam ustawione 16:9.Wracam za 2 h.Powodzenia

Poszperałem w sterownikach karty graficznej i wystarczyło rozciągnąć obraz na cały ekran. Obraz i kolory żyleta. :smiley: dorcel21 wielkie dzięki za pomoc, bym się męczył z tym monitorem pewnie dłuuugi czas. :slight_smile: Temat do zamknięcia.