Radeon HD6850 i Samsung P2770HD - problem z Full HD


(Przyby7ski) #1

Witam!

Dziś dostałem PC-ta z kartą graficzną Gigabyte Radeon HD6850 OC. Podpiąłem ją do Samsunga P2770HD takim oto kablem - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=52_260&products_id=6763. Sterowniki do karty najnowsze. Efekt jest następujący: obraz jest nieostry, kolory paskudne a tekst taki jakby postrzępiony. Dodatkowo wyświetlany obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran, dookoła są czarne pasy. Czy może ktoś mi powiedzieć, o co tutaj chodzi? Jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o pomoc!


(Kwarc21) #2

Dobrze by było jakbyś wrzucił screena.Ale chyba wiem o co ci chodzi.Miałem taki problem na karcie gigabyte 460gtx na monitorze samsung P2370HD,kabel hdmi miałem wraz z kartą.O ile pamiętam to zrobiłem coś takiego.Na pilocie (zakładam że masz monitor z tunerem) wciskasz "source" - tools - edytuj nazwę i wybierz PC.Może się mylę ale powinno być ok.


(Przyby7ski) #3

Rzeczywiście, kolory się poprawiły, wygląda to lepiej, jednak obraz zrobił się jeszcze mniejszy. Dodatkowo ostrość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Masz jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?


(Kwarc21) #4

Trudno coś powiedzieć.Zamieść screena.Może spróbuj coś pozmieniać w ustawieniach karty graficznej (u mnie to jest panel sterowania nvidia ).No i w menu monitora.Rozmiar obrazu mam ustawione 16:9.Wracam za 2 h.Powodzenia


(Przyby7ski) #5

Poszperałem w sterownikach karty graficznej i wystarczyło rozciągnąć obraz na cały ekran. Obraz i kolory żyleta. :smiley: dorcel21 wielkie dzięki za pomoc, bym się męczył z tym monitorem pewnie dłuuugi czas. :slight_smile: Temat do zamknięcia.