Radeon HD9650 - wyłącza się monitor + artefakty

Cześć,

mam problem z kartą graficzną. Kupiłem Vertex3D Radeon 6950 (dokładnie ten model: http://www.vtx3d.com/pl/products_features.asp?id=64) podłączyłem i Windows widzi go jako Radeon 6900 series. Po zainstalowaniu sterowników ze strony ATI, pojawiają się artefakty a po chwili monitor się wyłącza a wiatraki karty graficznej wchodzą na najwyższe obroty i tak zostaje. W trybie awaryjnym działa bez problemu.

  • zasilacz jest dobry, bo wymieniałem na 600W (działa ze starą kartą - Radeon HD5670)

  • chłodzenie karty też raczej działa bo wiatraki się kręcą

  • pozostała specyfikacja: Windows 7 64bit, Płyta główna: Foxconn H61MXT1

Ma ktoś może pomysł dlaczego nie działa?

Najprawdopodobniej karta jest uszkodzona, oddaj ją na gwarancję.

Podaj markę zasilacza, niektóre tańsze modele są kiepskiej jakości i napis 600W nic tu nie pomoże :stuck_out_tongue:

Taki kiepski zasilacz, nadmiernie obciążony może być przyczyną uszkodzeń różnych podzespołów PC.

pavlic , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

System bardzo dobrze widzi twoją kartę. W Radeonach tak jest, że system widzi tylko serię modelu. U mnie jest dokładnie tak samo. Kartę R 5770 system widzi jako 5700 series. Zobacz sobie np. w programie Aida64 dział ekran - karta video i procesor graficzny. Masz tam pełną nazwę swojej karty :slight_smile: A problem z działaniem twojej karty /pod warunkiem, że karta jest nowa, ze sklepu/ może leżeć po stronie sterowników. Zainstaluj sterownik z płyty dołączonej do sprzętu, powinien prawie zawsze dobrze zadziałać. Ze strony producenta to może być tak, że wybierasz złą wersję sterownika. Odinstaluj też dokładnie sterownik z poprzedniej karty, szczególnie jeśli to była karta NVidii.

tu masz ładnie opisane jak usunąć dobrze sterowniki :slight_smile:

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2889

Witam

Ta karta sama w sobie potrzebuje 500W na wyjściu z zasilacza (wg rekomendacji producenta), a gdzie reszta sprzętu. Możesz jeszcze tak zrobić. Wejdź sobie awaryjnie w system i uruchom Catalyst - z traya najlepiej. Wejdź w zakładke -Wydajność-AMD Overdrive. Musi tam być zaznaczona opcja “Włacz funkcję AMD Overdrive”-jeżeli nie, włącz ją.Wciśnij potem na dole “domyślne” i “zastosuj”. Karta powinna zareagować spadkiem wartości zegarów (wchodzi w tryb 2D-czyt. spadek zapotrzebowania mocy). Oczywiście, jak będziesz korzystał z aplikacji 3D, to ona sama sobie dobierze zegary. No i tak po za tym, markowy, mocny zasilacz lepiej kup. Pozdro :slight_smile:

O matko! 500W :o Nie pomyliłeś się? Zobacz link, 140W :lol: Ten model jest wyjątkowo “małomocożerny” :smiley:

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R … 950/-/2048

Sorki. Oddaje honor. Minimum dla całego zestawu. :smiley:

R 5670 pobiera 61W mocy z zasilacza. W porównaniu do twojej nowej karty, różnica kolosalna. Sprawdź sobie dla pewności ten swój zasilacz. Generalnie uważam jednak, że z tymi zasilaczami w komputerach trochę za bardzo trąbią, że słabe, że do dupy, że wymienić. Swego czasu miałem słabe, niemarkowe zasilacze i jakoś nic mi się nie spaliło, wszystko działało. Miałem nawet iboxa, który obsłużył dwie generacje kart graficznych w moim komputerze i nic złego się nie stało. A chcę podkreślić, że sprawne i wydajne /w granicach rozsądku/ a tym samym mocożerne karty graficzne, to u mnie zawsze był priorytet /z powodu syna, który zaliczał kolejne tytuły gier komputerowych. Na szczęście trochę wyrósł z tego, więc jest mi trochę lżej/ :slight_smile:

Dzieje się tak po włączeniu gry jakiejś czy w Windows?

Dla Twojej pewności. Mam ten sam model i pokazuje się tak samo. Co do artefaktów, zobacz kartę o kogoś innego i zobacz jak będzie wyglądać sprawa. Puść wtedy jakiegoś 3dmarka, jeśli problem się powtarza to oddaj kartę na gwarancje.

Co do zasilacza, to mam StealthXStream2 600W (http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=29417).

Usunąłem sterowniki zgodnie z instrukcją, po restarcie zainstalowałem te z płyty dołączonej do karty, ale dalej było to samo. Podobnie z najnowszymi sterownikami ATI. Po instalacji i restarcie artefakty się nie pojawiały i jeśli nic nie robię (tylko ruszam kursorem) to jest ok, ale wystarczy otworzyć jakieś okienko i monitor gaśnie a wiatraki szaleją. Rozdzielczość jest dobra (1680x1050) i kartę widzi faktycznie dobrą bo sprawdzałem programem GPU-Z (przed instalacją sterowników, bo inaczej nie da się go odpalić nawet, dlatego też nie mogę włączyć nawet AMD Overdrive). Dziwne, że przed instalacją sterowników kiedy rozdzielczość jest 800x600 nic się nie dzieje, ale po ponownym uruchomieniu kiedy rozdzielczość jest normalna (1680x1050) jest tak jak wspominałem.

Faktycznie poszukam kogoś, kto mógłby podłączyć kartę u siebie.

Dodane 27.07.2011 (Śr) 9:46

Dzięki uprzejmości kolegi i jego kolegi okazało się, że faktycznie z kartą jest coś nie tak.

Dziękuję wszystkim za pomoc!