Radeon HDF4850 - czy są jakieś problemy?

Witam,

Bardzo mocno zastanawiam się nad kupnem tej karty od Asusa, tylko teraz tak: czytałem w kilku miejscach, że są jakieś problemy z teksturami, sterownikami itd. Bo wszyscy polecają tę kartę praktycznie wszędzie. Jak to jest naprawdę? Czy to są Waszym zdaniem sporadyczne przypadki czy jakaś norma niestety i czy nie będę miał problemów z tą kartą grając na full detalach przy 1280x1024? (Reszta konfigu:e5200, 4gb 1066mhz ram)

Kupiłem w lipcu Gigabyte HD4850 w zestawie z E8400 i 4 GB GeiLa. Karta sprawuje się bardzo dobrze, Assassin’s Creed, Mass Effect, Gothic 3, Oblivion - wszystko chodzi na maksymalnych ustawieniach, bez zacięć. Jeśli tylko nie martwi Cię temperatura 80 stopni Celsjusza przy grach, bierz śmiało.

Kup wersje palit sonic, ma poprawione chłodzenie

Mkbart mam tak samo jak referenta Gigabyte’a hd4850 i temp w grach (sprawdzana poprzez hwmonitor) dochodziła do 110 stopni Celsjusza, przez co często w bardziej wymagających grach karta wyświetlała artefakty. W Gothic 3 po paru minutach gry zaczynał znikać bohater a budynki zmieniały kolory. W Mass Effect jakoś artów nie miałem a liczba klatek nigdy nie spadła poniżej 30, więc nie wiem od czego te arty zależały.

Pewnie dlatego, że Gothic to gra starsza niż Mass Effect ;p. Jak Radeon z referentem to dokup do niego chłodzenie (np. Accelero Twin Turbo, Auras Fridge…)

Po co chłodzenie… Kupujesz 2 Acutakie 80x80 czy jakieś tam zakładasz i już temp spada. Mi spadła na moim Geforce w idle o 20 stopni :).

Ile może kosztować takie chłodzenie? Tak do 50 zł bym coś chciał jak coś. I czy takie artefakty w grach to na pewno wina temperatury, bo w tym Mass Effect ani w UT3 ich nie miałem.

Chłopie mówie ci założ jakiś wiatrak i będzie git. Przy okazji sprawdzisz, czy to wina temperatury…