Radeon HDF4850 - czy są jakieś problemy?


(Baner) #1

Witam,

Bardzo mocno zastanawiam się nad kupnem tej karty od Asusa, tylko teraz tak: czytałem w kilku miejscach, że są jakieś problemy z teksturami, sterownikami itd. Bo wszyscy polecają tę kartę praktycznie wszędzie. Jak to jest naprawdę? Czy to są Waszym zdaniem sporadyczne przypadki czy jakaś norma niestety i czy nie będę miał problemów z tą kartą grając na full detalach przy 1280x1024? (Reszta konfigu:e5200, 4gb 1066mhz ram)


(Mkbart) #2

Kupiłem w lipcu Gigabyte HD4850 w zestawie z E8400 i 4 GB GeiLa. Karta sprawuje się bardzo dobrze, Assassin's Creed, Mass Effect, Gothic 3, Oblivion - wszystko chodzi na maksymalnych ustawieniach, bez zacięć. Jeśli tylko nie martwi Cię temperatura 80 stopni Celsjusza przy grach, bierz śmiało.


(steemm) #3

Kup wersje palit sonic, ma poprawione chłodzenie


(Caman131) #4

Mkbart mam tak samo jak referenta Gigabyte'a hd4850 i temp w grach (sprawdzana poprzez hwmonitor) dochodziła do 110 stopni Celsjusza, przez co często w bardziej wymagających grach karta wyświetlała artefakty. W Gothic 3 po paru minutach gry zaczynał znikać bohater a budynki zmieniały kolory. W Mass Effect jakoś artów nie miałem a liczba klatek nigdy nie spadła poniżej 30, więc nie wiem od czego te arty zależały.


(Jerry2k76) #5

Pewnie dlatego, że Gothic to gra starsza niż Mass Effect ;p. Jak Radeon z referentem to dokup do niego chłodzenie (np. Accelero Twin Turbo, Auras Fridge...)


(dudpis) #6

Po co chłodzenie... Kupujesz 2 Acutakie 80x80 czy jakieś tam zakładasz i już temp spada. Mi spadła na moim Geforce w idle o 20 stopni :).


(Caman131) #7

Ile może kosztować takie chłodzenie? Tak do 50 zł bym coś chciał jak coś. I czy takie artefakty w grach to na pewno wina temperatury, bo w tym Mass Effect ani w UT3 ich nie miałem.


(dudpis) #8

Chłopie mówie ci założ jakiś wiatrak i będzie git. Przy okazji sprawdzisz, czy to wina temperatury...