Radeon x1300 pamięć VRAM

Witam!

Mam pewien problem. Chciałbym kupić sobie kartę x1300 z tego linku lecz nie wiem ile ona ma pamięci. Pisze 64/512 VRAM. Obecnie mam radeona x550 z 256MB pamięci. Prosze o odpowiedź.

Karta ma 64 MB pamięci. Ogólnie mówiąc szrot stary, i to jeszcze nisko profilowa. W przedziale cenowym do 50zł nie znajdziesz nic wydajniejszego od swojego radka. Za 80zł możesz mieć gf8600 GT DDr3, a to już inna klasa.

Nie opłaca się. Karta posiada 64MB własnej pamięci, a do 512MB może jeszcze max z pamięci RAM dobrać. Jednym słowem- nie opłaca się.

A czy czymś sie różnia np Asus gf8600 a Gigabyte gf8600?

Mogą się różnić taktowaniem pamięci i GPU. A tak poza tym- to pewnie niczym. Mówię pewnie, bo nie wiem o które konkretnie Ci chodzi.

A np. Karty Galaxy? Tanie i 512 MB mają. Czy to nie jakiś chłam? np. tu

Galaxy jest OK. Ale szukaj kart z pamięciami (G)DDR3, a omijaj szerokim łukiem pamięci DDR2. Niestety, większość kart z pamięcią 512MB posiada właśnie pamięci DDR2. Ale jak dobrze poszukasz,znajdziesz też z (G)DDR3 :slight_smile:

jablon1000 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mam jeszcze małe pytanie. Czy moja płyta główna musi spełniać jakieś dodatkowe warunki (poza gniazdem oczywiście) by podłączyć taką karte graficzną? Nic takiego w internecie nie znalazłem ale z drugiej strony nie chcę płakać nad tym geforcem :slight_smile:

Musisz mieć odpowiedni zasilacz. Podaj, jaki masz teraz, to się przekonamy, czy da rade :stuck_out_tongue:

Jeśli zasilacz będzie ok, a płyta obsługuje PCI-express to będzie ok :slight_smile:

Zasilacz raczej okej jest. 350W (nie wiem jaka firma ale ze 130 zł 5 lat temu) z czego procek to max 80 karta z 30 plus inne pierdoły pewnie drugie tyle. Czyli nie jest przeciążony.

No cóż. GF8xxx sporo prądu pobierają. Tu licz się z TDP na poziomie 70W (dla 8600 GTS). Dla pewności podaj jednak markę i model zasilacz. Otwórz obudowę i sprawdź. Bo prawdę mówiąc, jakoś dobrze nie wróżę…

Oki to tak:

Zasilacz to modecom feel 400 atx (czyli 400W a nie jak pisałem 350W). Na naklejce z kodem kreskowym ma napisane m400eca07030 1646. Z tego co widziałem to nie ma tego śmiesznego 6-pinowego złacza pcie tylko takie na 4piny (kwadratowe). Ale mam wolne te 4pinowe płaskie gniazda od zasilacza. Jak coś to moge odczepic jeszcze jednego cd-roma i stację dyskietek. Wiec chyba raczej udziegnie nawet gts/ge jeśli są przejściówki z tych płaskich na 6 pinowe pcie.

Cóż… zasilacz z czarnej listy http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vt113278.html. Przed wymianą grafiki,lepiej wpierw zasilacz wymienić, na któryś z zalecanych, z linku powyżej.